Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Feim Ibrahimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  14
(1935-1997)  
  • Vendlindja:
  • Gjirokastër 
BIOGRAFIA: Feim Ibrahimi është një autor këngësh i njohur. Feim Ibrahimi është nga kompozitorët më të njohur të Shqipërisë. Praktikisht autodidakt në fillimet e veta, ai qe i pari kompozitor shqiptar me peshë që studioi në mënyrë ekskluzive brenda vendit, duke u regjistruar më 1962 në Konservatorin e sapokrijuar të Tiranës, ku studioi nën drejtimin e Tish Daisë deri më 1966. Pas kësaj ai dha mësim në degën e kompozicionit, kontrapukt dhe harmoni, në Konservator (1966–73), e më pas mbajti postin e nëndrej...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Zaho Balili

Mark Kaftalli

Edmond Veizaj

De Vox

Gazmend Mullahi

Maliq Lila

Shpëtim Kushta

Aurid Gjini

Alqi Kareco

Enver Shëngjergji

Tags: Feim Ibrahimi, Fehim Ibrahimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet