A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Sabina Dana & Valton Krasniqi - Te Dua


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  218

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/04/2012

2012-04-12T20:57:37

See Also

Valton Krasniqi

Music:

Valton Krasniqi

Lyrics:

Chipsi

Video Production:

MAX Production

Song from the album:

"Martohet Zotnija"

Participating in

Zhurma Show 2012


(Sabina:)
Ditet zgjasin sa nje mu'j,
me beso per ty po vu'j,
ti je gjysma e shpirtit tim,
pa ty jeta s'ka kuptim.

(Valtoni:)
U be koh pa te par,
syt s'ndalojn duke qar,
shpirt e zemer m'i ke marr,
te dua si kurr me par.

REF:
Me urren apo me do,
te lutem zemer me trego,
ket dashuri qe sot jetojm,
ti mos e shkatrro.
Pa ty jeta nuk esht jetë,
pa ty bota esht e shkret,
te dua me te vertet,
te dua.

(Sabina:)
Sa provova te harroj,
po s'e arrij duhet pranoj,
nje arsye po kerkoj,
se per ty duhet mendoj.

(Valtoni:)
Sa her qe muret shikoj,
me vjen te t'perqafoj,
esht e kot por pran s'te kam,
pse kjo dhimbje po na ndan.(valtoni)

REF 2x:
Me urren apo me do,
te lutem zemer me trego,
ket dashuri qe sot jetojm,
ti mos e shkatrro.
Pa ty jeta nuk esht jet,
pa ty bota esht e shkrete,
te dua me te vertet,
te dua.


Lyrics submited by ALBIKujtime-Cards (2)

2018-08-04 19:42:07
Sa provova të harroj,
Po s'e arrij duhet pranoj,
Një arsye po kërkoj
Se për ty duhet mendoj.
2018-07-28 12:20:07
Ditët zgjasin sa një muj
Më beso për ty po vuj
Ti je gjysma e shpirtit tim
Pa ty jeta s'ka kuptim

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019