A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sabri Fejzullahu - Goditje Në Zemër


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  475

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/11/2013

2013-11-23T22:31:03

Music:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Lyrics:

Fatmir Muja

Video Production:

MAX Production

Song from the album:

"Zjarr Në Shi"

Song from the album:

"Balada Dashurie"

Song from the album:

"Xhamat E Thyer"


Rastësisht në rrugë të takova
Një goditje në zemër e mora
Një goditje në plagën e vjetër
Se u beme fati dikujt tjetër

M'kish marr malli shumë me t'pa
Zanin me ta ni
Një mijë herë e kam pyet veten
ku je moj dashni?

Jo, nuk mundem rrugën ta vazhdoj
Ti largohu unë këtu do të qëndroj
Jo, nuk mundem, trupi po më vdes
Ti jeto, se për mu s'ka shpresë

I vetmuar në udhekryqet e jetës
I kujtoj mëkatet e vetes
Ti vazhdo, mos kthe kokën prapa
është shumë vonë të me mbyllet plaga

M'kish marr malli shumë me t'pa
Zanin me ta ni
Një mijë herë e kam pyet veten
ku je moj dashni?

Jo, nuk mundem rrugën ta vazhdoj
Ti largohu unë këtu do të qëndroj
Jo, nuk mundem, trupi po më vdes
Ti jeto, se për mu s'ka shpresë

M'kish marr malli shumë me t'pa
Zanin me ta ni
Një mijë herë e kam pyet veten
ku je moj dashni?

Jo, nuk mundem rrugën ta vazhdoj
Ti largohu unë këtu do të qëndroj
Jo, nuk mundem, trupi po më vdes
Ti jeto, se për mu s'ka shpresë


Lyrics submited by  ALDOoooe-Cards (2)

U krijua nga ermira_halilaj 2017-01-10 15:33:01
Rastësisht në rrugë të takova
Një goditje në zemër e mora
Një goditje në plagën e vjetër
Se u bëmë fati dikujt tjetër
2017-01-10 10:46:46
M'kish marr malli shumë
me t'pa, zanin me ta ni
1000 herë e kam pyet veten
Ku je moj dashni?

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019