Më mbaj mend (për 1 muaj)

Salije Bajrami - Baresha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kam rritë shtatin nder kto male
Bashk me qingja e me dele
Me bylbyla nër zabele
Mbas kumbanes, lojë e gzime
Si shqiponja ime.

O era lule e bari -o nanina
O eni shoqe t'lozim-o nanina
O fusha n'gaz po veshet-o nanina
O lulja bardh po qeshet-o nanina
O dridhet mali çka u ba??
O lujn Bareshat me shum za!

Hej...
Po tingllojne shumë kumbana
Po gurgllon prroi malore
Nalt ne qiell bjeshka me borë
N'Bjeshkë dashnia vjen me malle
Sot nje fyll u kallee!
Salije Bajrami
Publikimi: 07/10/2020
Muzika: Rexho Mulliqi
Teksti: Rifat Kukaj
Orkestrimi: Arsim Stafa


Salije Bajrami - Baresha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baresha".
3. Video është e këngës "Baresha", por nuk këndohet nga Salije Bajrami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Salije Bajrami:


Komente 0