Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sant & Marly - Çokotella Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Refreni:
ÇOKOTELLA, ÇOKOTELLA NGJYRA TRUPIT SI NUTELLA,
ÇOKOTELLA ÇOKOTELLA DRIDHE DRIDHE KOLUMBIANA

SI ÇOKOTELLA, AJO BJEN N'SY EDHE PA E PA,
AJO S'DON TY, AS N'ONDERR SE KE PA
E ME MU LUN, E ME SY PO
M'HAN, ÇOKOTELLA

Strofa:
TLUTEM DY SHOTSA,
TIPE E RREZIKSHME, ME EX I KAPI DYJA GOTAT,
FUTA DOREN TE BELI,
PO NA BEZDISIN KTO GOCAT,
HAJDE DALIM N'ZON MA T'QETË,
1 KONTROLL T'VOGEL PER KORDAT ZANORE,
KUKU CA GOCE MI NONE,
TEPER E LEVIZSHME, ME MIR KAPEM PREJ DORE,
I PINA DHE DY TRE GOTA, FLASIM PER TEMA SHKOLLORE
SI KE QENE ME LETERSINE, LETERSINE GOJORE?
HA-HA, PAK I PIST PAK I PIST YEAH,
TY PO TPELQEN, PO LEVIZ YEAH,
NUK KOM ARDH PREJ ANGLIS,
AMA KEJT CA DO ME PI, I PAGUJ UN ROPT E SHPIS

Strofa:
AJO O PER MU, E NUK KA TJERA
I KA NDRON NGJYRA E TRUPIT KUR PO VJEN VERA,
AJO SHKON N'CLUB, NEPER PRIVE-RA
I KA VESH RROBAT ME NGJYRA SIKUR ROZEJA
N'SHISHE, EDHE 1 KOVE ME SHUME AKULL,
E PUTHI KE QAFA, JA KALOJ DOREN EN SHPATULL
AJO E MERR E AFRON, EDHE KALON POSHT TE BARKU,
EDHE BUZEN E KAFSHON EDHE MU O KA MVLON GJAKU

M'CALLIN, I THOM S'VI
ME DHIPIN JOM KA NIHEM, SI MAFI,
AJO PO DON XHIRO I THEM: MA MIR NSHPI
"KOTELE NAZE MADHE, A SKE BESIM?"

SE CUNAT KREJT PO M'CALLIN, I THOM S'VI
ME DHIPIN JOM KA NIHEM, SI MAFI,
AJO PO DON XHIRO I THEM: MA MIR NSHPI
"KOTELE NAZE MADHE, A SKE BESIM?"
Sant & Marly
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/06/2022
Teksti: Sant & Marly
Orkestrimi: Nasto
Video Produksioni: Blerim Salillari Films
Produksioni: Madoss Production


Sant & Marly - Çokotella
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çokotella".
3. Video është e këngës "Çokotella", por nuk këndohet nga Sant & Marly.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sant:


Komente 1