Audio

Shkurte Fejza - Shkrep Mori Rrufe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1987

1987-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngë E Lot"

Këngë e albumit:

"Cke Kosove Qe Po Leshon Za"
Shkrep mori rrufe edhe shpoje gurin
Zgjohu Marigonë, qëndise flamurin
Shkrep mori rrufe edhe shpoje gurin
Zgjohu Marigonë, qëndise flamurin

Zgjohu Kosovë, zgjohu
Lutju Perëndisë
Le të derdhet gjaku
Në emër të lirisë…
Zgjohu Kosovë, zgjohu
Lutju Perëndisë
Le të derdhet gjaku
Në emër të lirisë.

Në Kala të Shkodrës
Moj motra Hajri
Qou prite Halilin
Dhe Musanë e ri…
Në kala të Shkodrës
Moj motra Hajri
Qou prite Halilin
Dhe Musanë e ri.

Zgjohu Kosovë, zgjohu
Lutju Perëndisë
Le të derdhet gjaku
Në emër të lirisë…
Zgjohu Kosovë, zgjohu
Lutju Perëndisë
Le të derdhet gjaku
Në emër të lirisë.

Në male t'Tropojës
Dit'e re na doli
Dil e thuja kangës
Fatime Sokoli...
Në male t'Tropojës
Dit'e re na doli
Dil e thuja kangës
Fatime Sokoli

Zgjohu Kosovë, zgjohu
Lutju Perëndisë
Le të derdhet gjaku
Në emër të lirisë…
Zgjohu Kosovë, zgjohu
Lutju Perëndisë
Le të derdhet gjaku
Në emër të lirisë.


Ky tekst u dërgua nga Vlora
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...