Live Video

Shkurte Fejza - Musa Hoti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/12/2012

2012-12-21T22:02:29

Muzika:

Naim Gjoshi

Orkestrimi:

Burim Krasniqi
Po ku je o Musa Hoti
po ku je o burr fisi
Je në krahë të një ballade
Je në plagën e një plisi

Po ku je o fis Kosove
Gjeneral i revolverit
Je në sytë e gjithë kombit
Je në krismat e Brukselit

Je tek shpriti i diasporës
Je tek Shqipëria nënë
Je në zemër të Kosovës
Je në mall je në këngë
(refren 2 herë)

Po ku je o Musa Hoti
O fisnuku mendje ndritur
Kulla jote kullë baroti
Trimëria të kish lindur

Trimëria burrëria
Sa e bukur sa e rrallë
dhe Kosova dhe Shqipnia
Sot të puthin mu në ball

Je tek shpriti i diasporës
Je tek Shqipëria nënë
Je në zemër të Kosovës
Je në mall je në kengë
(refren 3 herë)


Ky tekst u dërgua nga Manushaqe
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...