Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza, Gresa Behluli & Naxhije Fejza - Te Dua Thote Zemra

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua Thote Zemra".
3. Video është e këngës "Te Dua Thote Zemra", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza, Gresa Behluli & Naxhije Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza, Gresa Behluli & Naxhije Fejza - Te Dua Thote Zemra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Naxhije Fejza

Më Shumë Nga

Gresa Behluli

20/12/2014

2014-12-20T11:21:13+00:00Nje ngrohtesi qe ta fal zemra
Kurre mos e harro
Ajo asht ma e ngrohte se dielli
Andaj me kujto

Tek ti mendja me rrin çdo dite
O sa shume te du
Me ty naten e boj dite
Paske ken per mu o o o

Ref...x2
Qerpikun me rrema
Te dua thote zemra
Si arome e blinit
Djale prej Dukagjinit

Une jetoj me dashnine tande
Sa merak te kam
Kur me flet e me shikjon
Zemren peshe ma çon

Tek ti mendja me rrin çdo dite
O sa shume te du
Me ty naten e boj dite
Paske ken per mu o o o

Ref...x2
Qerpikun me rrema
Te dua thote zemra
Si arome e blinit
Djale prej Dukagjinit

...

Moj e majra si lulja e livadhit o
E livadhit o
Po ban drite moj me dy syte e ballit o
Moj te ballit o

Po ban hije me qerpik te zi e o
Moj te zi e o
Ja u ke plase moj zemren djemve te ri e o
Moj te ri e o

Moj e majra si lulja e molles o
Moj e molles o
T'ka dal zani ne nahi t'Kosoves o
Moj t'Kosoves o

T'ka dal zani ty ne kete nahi e o
Moj nahi e o
Si per mend moj si per bukuri e o
Bukuri e o

...

O na ra dielli ne kunore
Driteno moj e bukur o
Driteno moj e bukur o e

O kujt ja ban cuca me dore
Djalin o moj fort e do
Djalin o moj fort e do e

O na ra dielli koder me koder
Driteno moj e bukur o
Driteno moj e bukur o

O ke po e pret cuca me loder
Djalin o moj fort e do e
Djalin o moj fort e do e

O na ra dielli neper fusha
Driteno moj e bukur o
Driteno moj e bukur o e

O po kercen cuca si flutra
Bukur hedhin shtatin o
Bukur hedhin shtatin o e

...

O na ra dielli neper male
Driteno moj e bukur o
Driteno moj e bukur o e

O kush po e hedh kaq mire kete valle
Nusja bashke me dhandrin o
Te na trashegohen o e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet