Official Video

Shkurte Fejza - Sheshi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/11/2015

2015-11-29T11:01:50

Muzika & Teksti:

Naim Gjoshi

Orkestrimi:

Xhevdet Gashi

Video Produksioni:

Imagine Films
Sheshi Nene Tereza ne mes te Prishtines, zien e zhurmeron
Dikush jep nje puthje, njeri shet cigare, tjetri dashuron.
Atje tej nje tjeter, flet per politiken qe i rane patkojte.
Ndersa veterani me ballin menduar perqafon herojte – i perqafon.

Refreni:
Ja dhe Skenderbeu, gjoksin plot trimeri
Ja edhe Rugova, mendje dituri.
Zahir Pajaziti po veshtron i heshtur,trimerite e tija marrin gjak ne vetulle
Ja dhe Nene Tereza me plot miresi, qe i fali botes paqe e dashuri
Mblidhet krenaria, mblidhet te ky SHESH
Zemra ime hera hera qane edhe qesh

Sheshi Nene Tereza mu para Teatrit zien e gjalleron
Njeri ia thot kenges, tjetri violines, tjetri vjen e shkon
Atje tej nje tjeter me sy te pergjumur boten pergojon
Ndersa veterani Bac Adem Jasharin sheshi te kerkon- e kerkon

Refreni 2x:
Ja dhe Skenderbeu, gjoksin plot trimeri
Ja edhe Rugova, mendje dituri.
Zahir Pajaziti po veshtron i heshtur,trimerite e tija marrin gjak ne vetulle
Ja dhe Nene Tereza me plot miresi, qe i fali botes paqe e dashuri
Mblidhet krenaria, mblidhet te ky SHESH
Zemra ime hera hera qane edhe qesh

Zemra ime hera hera qane edhe qesh


Ky tekst u dërgua nga Avdi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...