Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Enderroj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Video Produksioni:

Entermedia

Këngë e albumit:

"Molla E Pare"

Pjesëmarrëse në

VFM 2009

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2008

Pjesëmarrëse në

Top Fest 5

Komente

Asnjë Koment

04/08/2008

2008-08-04T12:36:24+00:00

Mbështeti krytë, sytë i kom mshel.
Një ftyrë përpara mu më del.
I hapi sytë po s'ka kurgjo, e n'anën tjetër qka me bo.
Paramenoj që nuk jom vetë,
ta kapi dorën, n'vesh më flet,
papritmas diçka kerset,
dhe më kthen prapë n'realitet.

Ëndërroj, të ta puth dorën,
t'ledhatoj
Fantazoj, je bashkë me mua,
t'përqafoj

U bo mëngjes, dita e mirë,
Mu qu prej gjumit pe kom fshtirë.
Pse s'po vjen ti mu me m'qu?
Me t'pasë gjith afër keq jom msu.
Ku me dit tash ku je ti,
ku me dit ti n'men a m'ki.
A t'kujtona ndonjë herë ty?
A më mban mend me m'pa me sy?

Ëndërroj, të ta puth dorën
t'ledhatoj
Fantazoj, je bashkë me mua
t'përqafoj

Me sy mbyllur t'ëndërroj
Në ëndërr të kërkoj

Heeeej, heeeej, hej

Ëndërroj, të ta puth dorën
t'ledhatoj
Fantazoj, je bashkë me mua
t'përqafoj


Ky tekst u dërgua nga Maggie
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet