Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpat Kasapi - Ja Bane Vetes Tënde
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ja Bane Vetes Tënde".
3. Video është e këngës "Ja Bane Vetes Tënde", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shpat Kasapi - Ja Bane Vetes Tënde Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Teksti:

Kreshnik Avdiu

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

24/11/2016

2016-11-24T18:02:09+01:00(Teksti së shpejti... pas publikimit të videoklipit)

Shpat Kasapi e ka vazhduar angazhimin e tij në muzikë me këngë të reja e koncerte të shumta, mirëpo duke u qëndruar larg faqeve rozë. Këngëtari simpatik duket se në një moment u lodh me shkrimet për jetën e tij private dhe vendosi të tërhiqej tërësisht, duke refuzuar intervista e duke u treguar i kujdesshëm për lajmet që mund të botoheshin rreth tij. Por si çdo gjë në këtë jetë, edhe kjo fazë “tërheqjeje” për Shpatin qe kalimtare. Ai është në përfundim të këngës së tij të re dhe na tergon:

"Sapo ka përfunduar puna për këngën time më të re që del së shpejti e që kam bindjen se do iu pëlqejë të gjithëve. Është një këngë e kompozuar dhe e orkestruar nga producenti profesionist Gent Myftaraj, që është edhe miku im i ngushtë prej vitesh. Teksti është shkruar me mjeshtëri nga Kreshnik Avdiu. Xhirimet e klipit i kemi bërë në Durrës dhe në studiot e “Max Production”. Gjej rastin të falënderoj të gjithë bashkëpunëtorët e mi për punën e shkëlqyer që kanë bërë. Kënga flet për një vajzë së cilës unë i them “Ja bane vetes tënde”… Kënga s’ka lidhje me persona realë... është e gjitha ideja e tekstshkruesit. Megjithatë mendoj se te kjo këngë do të gjejnë veten shumë njerëz kur ta dëgjojnë. Mendoj se brenda muajit korrik kënga do të jetë gati për publikim".

Muzika: Gent Myftaraj
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Gent Myftaraj
Video Produksioni: MAX Production

Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë