Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli - Mesuesja Kosovare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesuesja Kosovare".
3. Video është e këngës "Mesuesja Kosovare", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shyhrete Behluli - Mesuesja Kosovare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Këngë e albumit:

"Zahir Pajaziti"

Komente

1 🔥

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+01:00Nji qytet Kosove, te nji shkollë e vjeter
Ec ngadal nji mesuese me ditar nen sqetull
Floku krejt i zbardhur ballin is lëmon
Shumë plagë ka në zemër, po ende jeton

Asnjë fjalë s'e thotë, n'heshtje pershendet
I flet vetem loti n'sy që i ka mbet
Fytyren me rrudha ja ka qëndisë jeta
Shumë nxënës nga ditari i ka shly e shkreta

Nisin me ra zilet, heshtja nis me u thy
Po nuk thahet loti që i ka mbetun n'sy

E shtrengon ditarin dhe ne gji e mban
Kurre ma mos më pyetni o sa nxanës i kam
Kurre ma mos më pyetni sa nxanës i kam...

Kur e hap ditarin, fort i dridhet dora
Se te shkronja e pare nuk eshtë më Arbnora
Tu i përshpërit emnat, loti ja mbyll sytë
I mungon Burimi te shkronja e dytë

S'thote ma tu i buzqeshun "kush eshtë vullnetar?"
Kur s'e sheh Vullnetin në banken e parë
I ngjallet një shpresë sa here troket dera
Ndoshta mos po i kthehet prapë në klase Pranvera

Nisin me ra zilet, heshtja nis me u thy
Po nuk thahet loti që i ka mbetun n'sy

E shtrengon ditarin dhe ne gji e mban
Kurre ma mos më pyetni o sa nxanës i kam
Kurre ma mos më pyetni sa nxanës i kam...


Ky tekst u dërgua nga  KosovaGold
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet