Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli - Shpirti I Shpirtit Tem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirti I Shpirtit Tem".
3. Video është e këngës "Shpirti I Shpirtit Tem", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shyhrete Behluli - Shpirti I Shpirtit Tem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

EMF Creative

Këngë e albumit:

"Çikat E Kosoves"

Këngë e albumit:

"Për Shoqni"

Komente

1 🔥

22/04/2016

2016-04-22T15:13:18+00:00Kam mendu se ësht normale
Me pas ni dashni të madhe
Nuk kam dit as me u mërzit
Kur jemi nda

Sa më shumë vitet kaluan
Dashnija rritej nuk u shua
Krejt cart u pa mas teje ma
Dashni nuk ka

Çdo melodi çë e ndëgjoj
Çdo poezi çë e lexoj
E sa her i mbylli sytë
Ende mendoj për ne të dy

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Edhe pse kurr bashk su bam
Me shpirt e zemër kurr su ndam

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Smë dhe unazë e as mbiemër
Po jemi bashk me shpirt e zemër

Koha plagën sma shëron
Doj her vetëm ma lehtson
Se dhembja e dashurisë
Nuk kalon kurrë

Koha nuk i zbeh kujtimet
Ende je në zemrën time
Se kjo zemër çë të don
Ende shpreson të takoj

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Edhe pse kurr bashk su bam
Me shpirt e zemër kurr su ndam

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Sme dhe unazë e as mbiemër
Po jemi bashk me shpirt e zemër


Ky tekst u dërgua nga  BeniAkordet:

Am G Am
Kam mendu se ësht normale
Am G Am
Me pas ni dashni të madhe
Dm G
Nuk kam dit as me u mërzit
Am
Kur jemi nda

Am G Am
Sa më shumë vitet kaluan
Am G Am
Dashnija rritej nuk u shua
Dm C Dm G
Krejt cart u pa mas teje ma
Am
Dashni nuk ka

Dm G
Çdo melodi çë e ndëgjoj
Dm C
Çdo poezi çë e lexoj
Dm Am Em
E sa her i mbylli sytë
G Am
Ende mendoj për ne të dy

G C
Ti je shpirti shpirtit tem
G C Dm
Zemrën time ende flen
Dm C Am
Edhe pse kurr bashk su bam
G Am
Me shpirt e zemër kurr su ndam

G C
Ti je shpirti shpirtit tem
G C Dm
Zemrën time ende flen
Dm C Am
Smë dhe unazë e as mbiemër
G Am
Po jemi bashk me shpirt e zemër

Koha plagën sma shëron
Doj her vetëm ma lehtson
Se dhembja e dashurisë
Nuk kalon kurrë

Koha nuk i zbeh kujtimet
Ende je në zemrën time
Se kjo zemër çë të don
Ende shpreson të takoj

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Edhe pse kurr bashk su bam
Me shpirt e zemër kurr su ndam

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Sme dhe unazë e as mbiemër
Po jemi bashk me shpirt e zemër

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet