Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi & Dafi Derti - Sa T'kam Prit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

A e din sa takam prit
Ti nuk erdhe kurr
Fjalën se ke mbajt
Ti nuk je burr

Ok i kam un fajet
Që i ke ti lotët e ndarjes
Mos m'thuj se nuk o marre
N'zemrën teme rref pa nale
Besom o ma mir me dek
Me do kile kok n'ma bag
Se jeta nuk o jet
Skom me t'gzu as ty pa lek
Krejta i kom bo
N'do qelia tu u rreh
Me mene gjith tek ti
A m'ke fal apo sje vet
Fati n'europ bebe
Ego për on top bebe
Kejt po m'duket bosh e di
Afer vetes s'tkom ma lady
Fjal shpirti po ta them
Se rruga qe kom zgjedh
Jo nuk e di a m'kthen

Jeta jem
Jeta jem osh problem
Zemra rrugve po m'dhem
Për ty e nonen tem

A e din sa takam prit
Ti nuk erdhe kurr
Fjalën se ke mbajt
Ti nuk je burr
A e din sa takam prit
A e din ca kam hek
Ti ike me shiun e mie vet

Pare dhe dashni
N'kët jet nuk ka ma zi
Num jena un dhe ti
Po digjem si qiri
N'kerrin tem t'zi
Hala n'aviona beb
Me kile kok
Shum identitete beb shume pasaport
Koha ka kalu fast nuk jam mo broke
Zdi a ki me m'dasht ktë
Që jam bo sot
Se me ndjenja dhe pa ty
Jo nuk mundem ty pa t'pa, pa t'pa
Se me ndjenja dhe pa ty
Larg teje spo du mo, spo du mo

Jeta jem
Jeta jem osh problem
Zemra rrugve po m'dhem
Për ty e babën tem

A e din sa takam prit
Ti nuk erdhe kurr
Fjalën se ke mbajt
Ti nuk je burr

A e din sa takam prit
A e din ca kam hek
Ti ike me shiun e mie vet
Silva Gunbardhi & Dafi Derti
Publikimi: 09/07/2021
Muzika: Dafi Derti
Teksti: Dafi Derti
Orkestrimi: Alsked Rrenja
Video Produksioni: MAX Production
Mix - Master - Alsked Rrenja
Color Hair By Alida Bleta
Make Up By Henry Gjata Mua
Styling By Shyret SezarhairSilva Gunbardhi & Dafi Derti - Sa T'kam Prit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa T'kam Prit".
3. Video është e këngës "Sa T'kam Prit", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi & Dafi Derti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:


Komente 0