Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Shpija E Babes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Djali i thot Babes
shite shpin.
po jetojm n’gyrbet
n’Kosov shpija sna vyn,
Baba s’foli e shpirti iu kput
mos me i ni kto fjal gjithmon u lut.
Le e rrit n’gyrbet, je bir
per ty leht, per mu ska ma fshtir
Ne vend te huj pleqnin s’muj me kalu
Dheu i tokes nan du me mbulu

Mos e shit ti shpin e Babes
me tapi, mos mi prej ti rrajt me Shqiptari
Nje dit per te pame e hap deren, ate dit shpis tane
ja di vleren.

2X
InshAlla pleqnin ke me gzu,
ja percjell dhe fmive tu,
fjalt e mia, nuk shitet shpija.

Edhe me met shpija vec 1 mur,
as ateher ti bir mos e shit kurr
sa te jem gjall pash at perendin
hatri jot o Bab, kurr se shes shpin

Mos e shit ti shpin e Babes
me tapi, mos mi prej ti rrajt me Shqiptari
Nje dit per te pame e hap deren, ate dit shpis tane
ja di vleren.

2X
InshAlla pleqnin ke me gzu,
ja percjell dhe fmive tu,
fjalt e mia, nuk shitet shpija.
Sinan Vllasaliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/05/2017
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Sinan Vllasaliu - Shpija E Babes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpija E Babes".
3. Video është e këngës "Shpija E Babes", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:


Komente 0