Më mbaj mend (për 1 muaj)


Skerdi & Adelina Ismaili - Amaneti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti".
3. Video është e këngës "Amaneti", por nuk këndohet nga Skerdi & Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Skerdi & Adelina Ismaili - Amaneti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

Skerdi

Muzika & Teksti:

Adelina Ismaili

Produksioni:

Bini Nebihu

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Adelina Ismaili

18/12/2019

2019-12-18T17:00:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amaneti" kënduar nga Skerdi & Adelina Ismaili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Skerdi & Adelina Ismaili i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nusret Kurtishi - Amaneti

Ah sa shpejt po kalon koha
Javt e mujt o nket dynja
Dit e re e derte të reja
Çdo dit më e rënd se tjetra

Ah sa njerin e kemi ngrit
Sot udheheqin krejt hipokrit
E në oda na shesin dije
e që shkoll skan as një dit

Disa tjer vlla as turp skan
Çka punojn o dert se kan
E gjithçka sot që e kemi
Fajtor për bes na vet jemi

Dijetari sot vler nuk ka nderin mba ai që n'xhep ka
ah sa shumë që jem verrbu
s'jem tu dit kah jem tu shku

cdo kush tjetrin e fajson askush veten se shikon
sinqeriteti o na mungon
për inat çdokush punon

bereqet n’haram kërkojm aspak mendjen spo e vrajm
vllazën tdashur hiq spo menojm
Se at që e mbjellim o kem me korr

Hasedi zemrên na e ka smu
Veç për keq jem tuj menu
Zemra t’zeza o plot zili
Vllau vllaut i shet trimni.

Për farefis e dashamir
S'kemi kohë e as meshirë
Mik e thêrrasim një të huj
Nga e keqja, Zot na ruj.

Mos ti humbim tmirat që kemi
Me akraba mir gjitmon t'jemi
Sa më shpesh me i vizitu
Asniher mos me u largu

Zoti madh o ka premtu
Amanetin n’vend me çu
shpërblim t'madh ata do t'ken
fjalën e Zotit që e qun n'vend

E kush lidhjet mor i ndërpret
Dënim i madh atë njeri e pret
N'kuran qartë o na ësht than
Mallkimi Zotit ka me e n'zan

Porosin e Tij e kem harru
Për farefis cka na ka mesu
Zijaretin mos me ndal
N’dash që Zoti o me na fal.

Në Kur’an Zoti cka ka thon
Me vëmendje vlla ngom
Mos fajsoni asnjë njeri
Peng i veprave je vet ti.

Hevzi Kumanova - Amaneti

Në mes buzeve ka mbet fjala
s`mujta me ta than
mu ba zemra cope e akull
ate dite qe m`ke lane
pikoj loti mu kput trupi
takati m`ka leshu
gjith kto vite per nje dit
si ke mujt me i harru
sa t`kam dashur e din Zoti
deshmitar jam tok e qiell
n`qaf e morre jeten time
ma shkaterrove qdo pranever

Amaneti mbet pa dhan
andaj zemra po me kjan
mbet unaza pa ta dhan
at dit zemer kur m`ke lan(x2)

Dite te bardh me ska per mu
skam vullnet as me jetu
ty te du ma shum se veten
prandaj smundem me te harru(x2)

Amaneti mbet pa dhan
andaj zemra po me kjan
mbet unaza pa ta dhan
at dit zemer kur m`ke lan(x5)

Fazli Ramadani - Amaneti

Do të qmendem do të vuaj
Për ata dy syt e tu
Jo moj zemer s'jam i huaj
Mir e din sa shum të du

Ta kam thënë un herë pas here
Hallin shpesh ta kam qar
Të kam thënë un zemrën mere
Me dëshir ty ta kam fal

Ref:2x
Më mungon kjo dashuri
Aman e of aman
Sa të don kjo zemër ty
xhaan o xhaan

Ref:2x
Falmi sonte vetëm sonte
Ata sy që shum i du
Zemër sonte vetëm sonte
Po të lutem falmi mu

Ae din oj zemra ime
Sa shumë sonte më mungon
Pse të rri un në mendime
Kur ti vet më provokon

Ta kam thën un herë pas here
Hallin shpesh un ta kam qar
Ta kam thën un zemrën mere
Me dëshir un ta kam fal

Ref:2x
Më mungon kjo dashuri
Aman e of aman
Sa të don kjo zemër ty
xhaan o xhaan

Ref:4x
Falmi sonte vetëm sonte
Ata sy që shum i du
Zemër sonte vetëm sonte
Po të lutem falmi mu

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Skerdi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet