Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - S'dashurova Kurre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  45

Per cdo nate
une rri e mendoj
se si vitet ikin kalojne,
ato ikin bashke me rinine time

2x: ato ikin dhe nuk kthehen me...

Per cdo nate une rri e mendoj
se si vitet ikin kalojne,
ato ikin bashke me rinine time

2x: ato ikin dhe nuk kthehen me ...

2x ref: S'dashurova jo kurre ne kte bote
ndonese jeta mua sme dha krah
eshte per mua kjo jete kaq barbare
qe me la kaq fukara ...

2x:S'kam para te pi te derdh lot,
s'kam para te ble nje kitar
sme ka mbetur gje tjeter ne bote
te kendoj,cdo gje te harroj,
te kendoj e vec te kendoj,

3x ref: S'dashurova jo kurre ne kte bote
ndonese jeta mua sme dha krah
eshte per mua kjo jete kaq barbare
se me la kaq fukara ...Akordet:

Per cdo nate la-
une rri e mendoj re-
se si vitet(mi+)ikin kalojne,la-
ato ikin(re-) bashke me rinine time(la-)

2x: ato ikin(fa+)dhe nuk kthehen me...(mi+)

Per cdo nate une rri e mendoj
se si vitet ikin kalojne,
ato ikin bashke me rinine time

2x: ato ikin dhe nuk kthehen me ...

2x ref: (la-)S'dashurova jo kurre ne kte bote(mi+)
ndonese (re-)jeta mua sme dha krah(la-)
eshte per mua(fa+) kjo jete kaq barbare(re-)
qe me la(mi+) kaq fukara ...(la-)

2x:S'kam para te pi te derdh lot,
s'kam para te ble nje kitar
sme ka mbetur gje tjeter ne bote
te kendoj,cdo gje te harroj,
te kendoj e vec te kendoj,

3x ref: S'dashurova jo kurre ne kte bote
ndonese jeta mua sme dha krah
eshte per mua kjo jete kaq barbare
se me la kaq fukara ...Endri Prifti & Stefi Prifti
Publikimi: 09/12/2010
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi
Tex & Muz: Abaz Zusi


Stefi Prifti & Endri Prifti - S'dashurova Kurre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'dashurova Kurre".
3. Video është e këngës "S'dashurova Kurre", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0