TEKSTESHQIP

Stresi
Ke Inat
Lyrics
(Feat. Varrosi)

[Intro: Varrosi]
Uh-Uhh
Ah
(Yoo Engli)

[Pre-Course: Varrosi]
E-e-e bojm me ju tregu se s'na ha se ca menojn
E ata si nuk na dun, prej ka kadale le t' shkojn (Po, po)
Nëse s'do folësh mir, ma mir mos e hap at goj
Ta qifsha opinionin sa as nji nuk ta kërkoj (Ha)

[Course: Stresi & Varrosi, Varrosi, Stresi]
M'ke inat?!
E bojm prej inatit tan
E bojm për shokët e vërtet
Se i kena origjinal
E bojm për bishat (Po), njishat (Po)
Se nëper rrug hekin mall (Po)
E bojm për femrat e bukra
Si kuklla si sillen vërdall
M'ke inat?!
E bojm prej inatit tan
E bojm për shokët e vërtet
Se i kena origjinal
E bojm për bishat, njishat
Se nëper rrug hekin mall
E bojm për femrat e bukra
Si kuklla si sillen vërdall[Verse 1: Stresi]
Arsyja pse foli me veten time ësht
Se vеtëm vetes time ja pranoj përgjigjеt (Përgjigjet)
E fshati digjet, kurva krihet, e na hecim përpara
Stresi, Varrosi, revulucion Hip-Hop si Che Guevara
Lojën se ndrojna se kshu e dojn kta
Gazi n' fund, fundja fundit se na njeh krejt bota
E kan inat, na plasi rrota, kujt ja nin se ça thot bota
U plasi shpirti sdun me na pa bashk, kta jan pidhmotra
E tash jam high n' ballkon me pamje nga deti
Po m' thirrin „Ku je ti Stresi?“
Nuk kom koh me u fol se jam vet i treti
O ku ku se ça na gjeti, shkojna n'bin bie termeti
Tu bo lek si banka shtetit, e ku meten kta të shkretit

[Pre-Course: Stresi]
E sa do vijne e sa do shkojn
Na prap jena mbretër, kta sjon t'realiteti
Po na po mbesim t'njetit
Sa do vijne e sa do shkojn
Po na jena mbretër, kta sjon t'realiteti
E na po mbesim t'njetit

[Course: Stresi & Varrosi, Varrosi, Stresi]
M'ke inat?!
E bojm prej inatit tan
E bojm për shokët e vërtet
Se i kena origjinal
E bojm për bishat (Po), njishat (Po)
Se nëper rrug hekin mall (Po)
E bojm për femrat e bukra
Si kuklla si sillen vërdall
M'ke inat?!
E bojm prej inatit tan
E bojm për shokët e vërtet
Se i kena origjinal
E bojm për bishat, njishat
Se nëper rrug hekin mall
E bojm për femrat e bukra
Si kuklla si sillen vërdall


[Verse 2: Varrosi]
E boj rrepin e fort me i zbut kto si bojn t' fortin (Ha)
Kto si nuk m' njofin, të gjith m' shtangen kur m' shofin (Uh)
E dukshme e qaj Hip-Hop-in po kurr s'm shef t' derdh lotin
Kta e bokan t' egrin, zbuten si qeni me t' zotin (Raa-ah)
It's Big Varrosi, Stresi, sikur Ronaldo dhe Messi (Ha-ha)
Kto piçka krejt i djegim, me kunja sikur kuti shkrepsi (Pow-pow)
Eci kurr nuk ngeci, nuk jam un tip pianeci (Uh)
Shum shkoka me rrepin, si cigarja dhe ekspreksi
Femnën e kam crazy, e bukur super seksi (Uh)
I pëlqe Big Daddy nuk merret me lloj-lloj zjebsi (Jo)
N' publik me ta eci se i pëlqe kur e flex-i
I shmang alabaket taman si pun' refleksi (Po)
Lefin napar kong, krejt tu thon se „Gjuj!” (Hah?)
Po n' realitet kto sun gjukan me pistolet me uj (Haha)
As i gjo serioze, veç koqe me ju po luj (Po, po)
Dihet se m kan inat, se sja rrasi hiç kërkujt

[Course: Stresi & Varrosi, Varrosi, Stresi]
M'ke inat?!
E bojm prej inatit tan
E bojm për shokët e vërtet
Se i kena origjinal
E bojm për bishat, njishat
Se nëper rrug hekin mall (Po)
E bojm për femrat e bukra
Si kuklla si sillen vërdall
M'ke inat?!
E bojm prej inatit tan
E bojm për shokët e vërtet
Se i kena origjinal
E bojm për bishat, njishat
Se nëper rrug hekin mall
E bojm për femrat e bukra
Si kuklla si sillen vërdall


[Outro: Stresi & Varrosi]
M'ke inat
M'ke inat
M'ke inat
INFO
Pasi u plotësua me të gjithë komponentët e saj, ky projekt u prezantua online i plotësuar në spektrin vizual me anë të një videoklipi, të cilin e përgatiti MAX Production. Videoklipi u publikua me datë 27 Prill 2024. Për këtë këngë kanë punuar bashkarisht tekstin Stresi & Varrosi, ndërsa arranzhues i muzikës dhe studio producenti është EngliVersal.