TEKSTESHQIP

Tayna, Flori Mumajesi & Cricket
Magdalena
Lyrics

Magdalena
Jam mbyt tu pi per ni dashni
Magdalena
Sa her kesh, po kan e di
Magdalena
A t’dhemb zemra kur mendon?
Magdalena
Nuk e thu po prap e don

Magdalena, Magdalena
Magdalena, Magdalena

Edhe pse nuk kena guxu me qen bashke
Prap kemi jetu
Un pa ty, ti pa mu

Pak pak..
Dhe pse zgjati shume pak pak
Dashnia ishte nalt nalt
Edhe pse jemi te lendu
Kujt i thu te du? M'bren nga mrena
Kujt i thu te du? Jena jena
Si ma bon jeten pa mu
Jeten pa mu
Si ma bon jeten pa mu
Jeten pa mu

Magdalena
Jam mbyt tu pi per ni dashni
Magdalena
Sa her kesh, po kan e di
Magdalena
A t’dhemb zemra kur mendon?
Magdalena
Nuk e thu po prap e don

Magdalena, Magdalena
Magdalena, Magdalena

Pi hapi syt
Kur po t'sheh ty me t’tjera
Lule s'ka mo
Bashk me ty shkoj pranvera
Ajo t’ka thon harrom
E mrena menime t’tjera
Po rreh vec kot
Ajo zemer e ndjera

Kallxom a m'don a m'don
Se boll pritem
Gabimin e njejt na t'dyt e perseritem
Kallxom a m'don a m'don
Se boll pritem
Ku gabum qysh me rujt na nuk ditem

Si ma bon jeten pa mu
Jeten pa mu
Si ma bon jeten pa mu
Jeten pa mu

Magdalena
Jam mbyt tu prit per ni dashni
Magdalena
Sa her kesh, po kan e di
Magdalena
A t’dhemb zemra kur mendon
Magdalena ime
Nuk e thu po prap e don

DËRGOI: