Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Tershana & Lindita Theodhori (Sota) - Agimet Tona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Jehon kjo këngë jehon
gazmor në punë ne na fton
dhe hapi ynë me tingujt po kumbon

ne ëndërruam o shokë
dhe ëndërrojmë gjithmonë
vendit gëzim t’i shtojmë.

Qiellin e kalter,
detin e paster
shoh ne ata sy

me e bardhe
çdo dite plot drite
vjen per ne te dy...

Agim i bardhi agim
sa ëndrra tek ne ti zgjon
më e bukur jeta e jonë, lulëzon

lulëzo o jetë lulëzo,
ti zemrat tona ngroh
tek ne pranverë kudo.
Lindita Theodhori & Tonin Tershana
Publikimi: 01/12/1981
Festivali: Festivali i 20-të në RTSH
Muzika: Flamur Shehu
Teksti: Luan Qafezezi


Tonin Tershana & Lindita Theodhori (Sota) - Agimet Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Agimet Tona".
3. Video është e këngës "Agimet Tona", por nuk këndohet nga Tonin Tershana & Lindita Theodhori (Sota).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tonin Tershana:


Komente 0