Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuna & Jonida Maliqi - Forca E Femrës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

Muzika:

Kaliopi

Teksti:

Dr. Flori

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Nuk Të Pres"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Jonida Maliqi

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00JONIDA
Fajtore e pa faj
e dobet edhe qaj
jam femer ndjej, por sjam e dobet
mos me qello me fjale,
fjalë me fal ska, ska me kthim tek un jo jo

TUNA
Mekat nuk kam dhe mbaj
hap syte dhe meso ti
une kurre nuk mund te jem me poshte
kam forcen brenda meje
megjithese se sheh se qaj
e brishte, e forte pa faj jam une

TUNA&JONIDA
Ti, lendon pa zemer
ti, s'shikon nje femer
mos guxo
ti do, po sdi te duash
sdegjon, por do te vuash
une sjam pa shpirt
por shpirtin s'shuaj per asnje

REF.
Ndjenjat rrjedhin si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
por mos guxo, mos me ndalo
nuk ka me kthim sa do me do ti
jam e forte kur nuk me sheh
une largohem dhe kur ndjej
prandaj degjo, mos me largo
se brenda femres force jeton

Kemi ndjenjat si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume

Tani ska kuptim
jam per ty shume larg
u nisa bashke me fjalet e tua
se per mua tjeter jete nuk ka sa pak
flet ti kur bota vend shume ka

Ti, lendon pa zemer
ti, s'shikon nje femer
mos guxo
ti do, po sdi te duash
sdegjon, por do te vuash
une sjam pa shpirt
por shpirtin s'shuaj per asnje

(refreni)
Ndjenjat rrjedhin si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
por mos guxo, mos me ndalo
nuk ka me kthim sa do me do ti
jam e forte kur nuk me sheh
une largohem dhe kur ndjej
prandaj degjo, mos me largo
se brenda femres force jeton

(2x)
Kemi ndjenjat si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume....


Ky tekst u dërgua nga Nora
Më Shumë Këngë Nga Tuna:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet