TEKSTESHQIP

Tuna
Testament
Lyrics

Si me valixhe...
mbi sup e vesh rend ta kesh
jeta armike... Ejjj
let perbuz let perqesh,
ky tunel me nuk ka drit
qe nga sot mos prit
perjete derzohu nga kater here ne dit!

Ref:
Si valixhe...
jeta armike
lete djersit cdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamenti im.

Rug pa asfalt pa barisht vetem balt
cast delikat ti je posht un jam lart
le te flas buza qart
sa her e thua ti My Name
e dua te mos jesh me kurr e kurr
the master of the game.

Ref:
Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamnti im.

si rastesisht
verbetmisht ben me gisht
pa paranoj
fshije turpin me koh
dhe te harosh qka asht defrimi
dhe ne troc shkoj vet besimi
mos te mbeten flok
por ka zot
letrat shtri per tok.

Ref:2x

Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamnti im.

DËRGOI:
INFO
Kënga vjen si kompozim nga Kaliopi, teksti vjen si krijim nga Aida Baraku, ndërsa arranzhues i muzikës rezulton të jetë Darko Dimitrov.