Më mbaj mend (për 1 muaj)

Turjan Hyska - Beso Në Sytë E Mi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Te gjithe me shohin ndryshe
Po mendojne se une jam ndryshe
Ne fakt me vjen te qesh
Me thuaj kush nuk eshte ndryshe

Linda ne bekin
Se jeta eshte bekim
Erdha vone nga dashuria
E mora dashurine nga mami im

Mam e di e di se çfare mendon
Mendon se ke ti faj
Se Zoti te tradhetoi
Ke frike ngado qe shkoj

Qe te me rrisesh siç do ti
A do jesh e denje per te veçantin femi

Une jam mish nga mishi yt
Jam fryme nga fryma jote
Ndoshta s'jam dhe aq i bukur
Po jam dashuria jote

Mam dhe bab e di
Qe shpeshe une ju kam lodhe
Jam kokeforte çaraman
Por xhan ju kam shume forte

Jam si gjithe te tjeret
Por nuk shprehem aq lehte
Ama m'i lexoni syte
Se jane kaq te vertete

Aty brenda sheh
Se une dua te jetoj
E kam force te gaboj
Por dhe dua te mesoj

Ref...x2
Lexo lexo ne syte e mi
Eshte vetem dashuri
Beso beso ne syte e mi
Se ka vetem miresi

Ne jete une erdha si bekim
Nje mrekulli si çdo femije
Jeto jeto me dashuri
Beje forcen pa kufi

Mendova vone
Urrej edhe merzi
Njerezit s'duan te rriten
Te harrojne kur ishe femije

Une s'kam frike nga asgje
Kam vetem deshira
Kam dite qe merzitem
Pastaj ka dhe dite te tjera

Dite kur dua te fal
Miresi dhe dashuri
Dite kur dua te te bej xhan
E te zhytem tek ti

Te mesoj me ty te ec
Babe te te bej krenar
Te me shohesh si birin tend
Qe meson te jete i mbare

Une jam mish nga mishi yt
Jam fryme nga fryma jote
Ndoshta s'jam dhe aq i bukur
Po jam dashuria jote

Mam dhe bab e di
Qe shpeshe une ju kam lodhe
Jam kokeforte çaraman
Por xhan ju kam shume forte

Jam si gjithe te tjeret
Por nuk shprehem aq lehte
Ama m'i lexoni syte
Se jane kaq te vertete

Aty brenda sheh
Se une dua te jetoj
E kam force te gaboj
Por dhe dua te mesoj

Ref...x2
Lexo lexo ne syte e mi
Eshte vetem dashuri
Beso beso ne syte e mi
Se ka vetem miresi

Ne jete une erdha si bekim
Nje mrekulli si çdo femije
Jeto jeto me dashuri
Beje forcen pa kufi


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Turjan Hyska
Publikimi: 30/12/2014
Muzika: Alban Kondi
Teksti: Turjan Hyska
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Turjan Hyska - Beso Në Sytë E Mi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Beso Në Sytë E Mi".
3. Video është e këngës "Beso Në Sytë E Mi", por nuk këndohet nga Turjan Hyska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Turjan Hyska:


Komente 0