Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil - Prishtinali (Remix) (Feat. Jeton & Presioni)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Prishtin trego a je hala me mu
se une ty kurr nuk muj met harru

ky sen o per ni pllumb
qe e lypa gjithkund
kshyra qeter kund po nuk gjeta kurkund
ku je llokum koke UNIK sikur un
qasi katunari qe e don at katund
ku jon dhipat mat mira me trupa bomb
kejt mashkujt e planetit kur ti shohin qohen nkom
pe ni veten si sinan vllasalihu
jom trimi ne gurbet qe i pershendet shokt e vet
eyoo na prishtina rakin po pina
tu menu per diten qe kthehem atje vina
e ktynve tjerve veq inatin po ja shtina
se nr 1 qysh tkom thon kejt e dina
edhe tjera vende mir e din
veq dqysh pom vjen me kesh hehe kur po shtyhesh me prishtinalin
pajto o shoki jem mos t'vjen inati prano
se tana venet jon nxe po Prishtina nr 1

REF;2
Une jom Prishtinali
ej vlla ti e din se me neve nuk ka
kush do qe xhelozon let vashdon let vlon
se kush do qe na ka inati veq rakin na kafshon

qe pi knojm Prishtines se na ka mar malli
se jom Prishtinali edhe fryna me at sen
edhe pse skom lind aty vdes per at vend
qaty kom shokt e as shoqet si harroj
besom qe ska dit per ato rrug qe smenoj
nuk jom gankster un jom mangup Prishtinali
kado qe kom shku kom pas shok e shoqni
moju Prishtin maju hiq mos u dorzo
se ma e mira je edhe gjith ki me kon
leri ti papakat e katunit qa thojn
se ata ta kan inati edhe shum xhelozojn
e di qa per tmadhe sja zojm
opop bre njeri na jena nr 1
a pi nini plisat Prishtina kampion
edhe ky sen snalet hiq deri von

REF;2
Une jom Prishtinali
ej vlla ti e din se me neve nuk ka
kush do qe xhelozon let vashdon let vlon
se kush do qe na ka inati veq rakin na kafshon

jem kon shembull gjithmon per kosoven ton
te ton e pranojn veq inat-g zdojn
ashtu e kan shprehi por osht per qudi
se e ki xhelozi kur kryeqytet e ki
ktu ka vend per ton qy qytetin se pan
turist me kon sene tmira ktu gjon
ni makiato me pi me Prishtin nuk ki
e ka dhipat mos t'hi se mat forta nuk ki
xhenet babes pati parajs per zgati
perkthehu dhe pershtati Susur Sakati
sikleti ty tka hi tka hi deri nbri
mas leti ti e ki ma xhet fatin e zi
ky sen ty te shkon se me tesha e kombino
trenjerak kur i shlon e per gjyksi i shtrengon
e kpuct si pasqyre ty tlidhen per ftyre
qarap lloj lloj ngjyre lum Prishtina per tye

REF;2
Une jom Prishtinali
ej vlla ti e din se me neve nuk ka
kush do qe xhelozon let vashdon let vllon
se kush do qe na ka inati veq rakin na kafshon


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   TBALBI   Arlindi12Unikkatil
Featuring: Jeton & Presioni
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/06/2013


Unikkatil - Prishtinali (Remix)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prishtinali (Remix)".
3. Video është e këngës "Prishtinali (Remix)", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Unikkatil:


Komente 0