A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - A Pe Sheh  (Feat. Milot & Don Phenom)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  61

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/03/2018

2018-03-22T19:20:43

Featuring

Don Phenom

Featuring

Milot


[Verse1: Miloti]
Ah, Paloje dhipin se pom doket tu ka q'palu
Ska pidh none qe um sheh le ma me mu afru
TBA n'ket qim none sikur a thu
A thu apet po dufka lojen me thuru
MIC check 1,2... Miloti n'mikrofon
Moti se kom llak po nese bon
Po ja qi at non,
Repin ta boj llom s'ma nin at ofendom
Shkeli ku s'guxon At qe veshi ta kerkon
Ti po i jep zor e na po lujna qoke
Na po rrina nalt e ti kerka s'koke,
Na po hajm repera ju po hani fore
Repi si dorz na shkon per dore
Merre ngrehe ket sen medicinale
mshoj sa t'dush Shqipe sjom ty t'lyp pare
e kyqu mir deri t'bohesh krejt gips
Shqipet e pergjakta back up in this Bitch

[Ref: Unikkatil] 2x
A pe sheh qe ky po zihet e zihet
pollavra e tij nuk pihet
Qellimi i tij po dihet
qa kom, po do me pas, ha
--
Zoni i nihet
pi jep zor si shkijet
Ti kapu per koqe t'mija
po kush nuk po ta rras ha

[Verse2: Don Phenom]
Nuk e kan kapacitetin per luft
po byth'sh hapen
Ndaq me beat, ndaq pa beat
n'ket rrym ta pres qafen
Tash e ulin krytin se i mytem
po kta vet e lypen
Repera myken e po zhdrypen
se ja mora ftyren
Tragjedi e fatkeqsi per kta quna t'njoftun
Shqipe leni pordhat, ma mir ruje nofllen
Ala se keni msu recepten e k'ti far zanati
Jena legjendar n'ket rep e ju nuk jeni gati
Erdhen djemt e Bronxit
kejt kjo loj po nin tronditje
Dhe nji kang klasike me Shqipe Amerike
Ndezi duhan Shkodre,
ma taman prej Californie
E qeshi me kta kurva
se e din qe nuk kan bole
Se fama ty nuk t'ban gangster
po nejse luje rrolin
Krejt estrada jep respekt veq do skrraja folin
Don Phenomi nuk jau fal, mani nmen kto fjal
Pse pom shtin kur edin qe na nuk dina mu nal

[Ref: Unikkatil] 2x
A pe sheh qe ky po zihet e zihet
pollavra e tij nuk pihet
Qellimi i tij po dihet
qa kom, po do me pas, ha
--
Zoni i nihet
pi jep zor si shkijet
Ti kapu per koqe t'mija
po kush nuk po ta rras ha

[Verse3: UniKKatil]
Ti po lun role me revole, boll na shite bole
Ka ardh koha met shti me i perbi
krejt q'a i fole
E sot ki me e kuptu se nuk je qysh ki menu
i qon durt si me fitu
knena n'lloq t'gjall tu sharru
K'qyr realiteti shum o kat pengon
e s'un po flen
Menimin qe e ki shpreh hah,
ajo o kon veq rren
Se, ti nuk je pidh none koke pidh
E paske lotin pernime,
mos mu shit mo krokodill
As mos u sill n'boten teme,
O Krijusin mon' e gjen
Se Shqipet pi New York-i
n'ket t'qim nane tash po kthehen
Per me e mar apet skenen se
sa her po zhduket Mbreti
Kqyr edhe mileti bjen nkriz identiteti
Po ket far pergjegjsie se kom lyp
as nuk pe du
Un nuk muna me ndihmu dikond
qe veten s'don me pshtu
Kshtu qe kape, prishe, mos e ndreq
bonu i keq e qitja gjakun
Myte, preje, ni send veq
aman mos ma teshni rakun

[Ref: Unikkatil] 2x
A pe sheh qe ky po zihet e zihet
pollavra e tij nuk pihet
Qellimi i tij po dihet
qa kom, po do me pas, ha
--
Zoni i nihet
pi jep zor si shkijet
Ti kapu per koqe t'mija
po kush nuk po ta rras ha.


Lyrics submited by Edonis Kera   ArdianBosie-Cards (5)

U krijua nga Sheremet dobruna 2018-08-10 15:57:34
Ti po lun role me revole
Boll na shite bole
Ka ardh koha met shti
Mi perbi krejt qa i fole
U krijua nga E.Braka 2018-07-27 15:30:59
Un nuk muna me ndihmu dikond
qe veten s'don me pshtu
2018-05-02 00:53:27
TBA n'ket qim none sikur a thu
A thu apet po dufka lojen me thuru
MIC check 1,2... Miloti n'mikrofon
Moti se kom llak po nese bon
2018-03-24 16:31:14
Zoni i nihet
pi jep zor si shkijet
Ti kapu per koqe t'mija
po kush nuk po ta rras ha
2018-03-23 19:00:01
Ti nuk je pidh none, koke pidh
E paske lotin pernime,
mos mu shit mo krokodill

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019