Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Halili, Shyhrete Behluli & Ismet Peja - Baba E Nona Të Kan Rrit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Ismeti...
Qenka zor per me i rrit
Une hyzmetin ia kam ba
Sdi pse goca osht merzit
Na kerkoka temena x2

Shyhretja...
Kur kam qene si puna jote
Goce ti mos u habit
Si desh baba na u bojke
Une kam qa plot nji jave dit x2

Valbona...ref...
E osht kollaj me u martu
Une spo du shume temena
Po njihere me me pyet dhe mu
Fundi i fundit a po don
Kisha zor per me i kallxu
Por u dashka me i thon
Une e shkreta jam ngatru
Fjalen çunit ia kam dhon

Ismeti...
Si don ti me baben boje
Boj kujdes ti me kete pune
Shife mire edhe mendoje
Se dashnija nuk ka fund x2

Shyhretja...
Te keqen nona une te rrita
Mos i qaj nanes me lot
Shyqyr Zotit erdhi dita
Me te kerku po te vijne sot x2

Valbona...ref...
E osht kollaj me u martu
Une spo du shume temena
Po njihere me me pyet dhe mu
Fundi i fundit a po don
Kisha zor per me i kallxu
Por u dashka me i thon
Une e shkreta jam ngatru
Fjalen çunit ia kam dhon

...

Ismeti...
Qenka zor per me i rrit
Une hyzmetin ia kam ba
Sdi pse goca osht merzit
Na kerkoka temena x2

Shyhretja...
E kur isha ne moshen tande
Goce ti mos u habit
Si desh baba na u bojke
Une kam qa plot nji jave dit x2

Valbona...ref...
E osht kollaj me u martu
Une spo du shume temena
Po njihere me me pyet dhe mu
Fundi i fundit a po don
Kisha zor per me i kallxu
Por u dashka me i thon
Une e shkreta jam ngatru
Fjalen çunit ia kam dhon


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Valbona Halili, Shyhrete Behluli & Ismet Peja - Baba E Nona Të Kan Rrit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baba E Nona Të Kan Rrit".
3. Video është e këngës "Baba E Nona Të Kan Rrit", por nuk këndohet nga Valbona Halili, Shyhrete Behluli & Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valbona Halili:


Komente 1