Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Halili - Tata Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26

Taten e kam burr zotni.
Osht arshik, e osht qefli.
Osht modern si cun i ri.
Lumja un qe e kom ne shpi.

Taten tim e kam si shok.
I qajme hallet kok' me kok'.
E kam shpirt, e du fort.
Si tata nuk ka ne bote.

Ref.
Tate, tate, tate.
Oh tate gjith lezet.
E lus zotin une.
Ty me te dhone shendet.

Te ka goca per merak.
Ti per mu s'ke me u plak.
Me ta bo jeten e gjate.
S'ka lezet shpija pa tate.

Tata im ka nja dy vjet.
Ka adrese dhe n'internet.
Rri chaton me nje shoqe t'vet.
Shkrihet tu bo muhabet.

O e kam taten simpatik.
Vishet bukur, mbahet shik.
Nderron kemisha dit per dit.
Mban kapele rrepublik.

Ref.3.x


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliValbona Halili
Publikimi: 02/08/2014
Muzika: Edi Balili
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: MAX Production


Valbona Halili - Tata
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tata".
3. Video është e këngës "Tata", por nuk këndohet nga Valbona Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valbona Halili:


Komente 0