Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasillaq Gremi - Kenge Per Ali Kalin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Eshte nje ode atje mes pyllit
e fresket si drite e yllit
ditet o mbushur me kenge
netet vesuar argjende. (x2)

Refreni

Kush i pret njerezit ashtu
me nje kal ulur ne gju
bujari kush di te fali
nje fisnik si ali kali. (x2)

Bukur eshte ne oden tende
cdo fjal jotja fjale zemre
por pa shkelur shpirtin brenda
trasheguar nga babe e nena.(x2)

Refreni

Kush i pret njerezit ashtu
me nje kal ulur ne gju
bujari kush di te fali
nje fisnik si ali kali. (x2)

C'ta thote fjalen e pa thene
dora permbi zemer vene
qofsh perher nje mik nje shoke
dhe gjithmone me oden plot. (x2)
Vasillaq Gremi
Publikimi: 23/02/2011
Video Produksioni: Shqipja Master


Vasillaq Gremi - Kenge Per Ali Kalin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Ali Kalin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Ali Kalin", por nuk këndohet nga Vasillaq Gremi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vasillaq Gremi:


Komente 0