Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xheta - Loti I Nanes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti I Nanes".
3. Video është e këngës "Loti I Nanes", por nuk këndohet nga Xheta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xheta - Loti I Nanes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Jeton Rrudhani

Teksti:

Mergim Gashi

Komente

Asnjë Koment

01/05/2020

2020-05-01T12:44:05+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Loti I Nanes" kënduar nga Xheta.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Loti I Nanes".
Videoklipi nga Xheta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rrugaci I Art - Loti I Nanes

na na na na na nana You know i´m runin thiss
na na na na na nana keep running like a bitch
na na na na na nana rrugaqi qart up on this shit
versi 1
Qe po hi ne ket beat me fylla me tupana
edhe armiqet qi i pata sot mu ban jarana

Mc gear ma shqipe trgom cilit m´ja ngjit
Mc gear (Gaz ti vunja gishtin une ja thej tryt)

sa Insecti e mc dona nivel me milingona
dojn mu shty me kat hajvan qe i kan bolet e rana

Veq mos i n´xafsha se do ti shtypi si morra
le ta din te qimet e nanese me rrugaqin ska lojna
Shum do pidha e provun tan me radh deshtun
me rrzu milingonat ni rrugaq u duhet kogja pun
Edhe ti shoku jem matu mire qa po fol
mos em te pas ne familje plumin ta la ne ball

Une tregova respect ty qaty tu rrit mendja
biri kurves mos harro se jom qaj qe te kam mshel mrena

Me pas kan qaq i fort pse e la ti londren
edhe shokt e tu jan tuj lyp me ta qi ate pidh motren

Sja kom inatin kerkuj se une i di afsit e mija
Te qimet e nanese dojn me marr qa mu ma fali perendia
ni shqipe fjalet e mija se e kom per te miren tane
i vetemi sedn qe me nal asht loti asaj nane 2x
versi 2

Kush me rep po man ket vend
londar po dridhet kur rrugaqi qet ni send
Se shqipet e pan se kush asht i verteti
rrugaqi i qart ku karin met mreti qa lypi tash e gjeti
I kom shokt besnik qe nuk shiten me pare
zemra jem diamand qishtu zoti me ka fale
Kom dashni per ket shqipet qe me adhurojn
dashni kom edhe per pidhat qe majn naper dham

Se krejt po gjelozojn me rrzu rrugaqin dojn
per veq TBA shqipet rap tjetre s´ngjojn
Na vendin pesh ta qojm sikur bjen japuni termet
Tba ne katun tba ne qdo qytet

ti thu sosht kat pelqen je ka rren me goj
se per muziken teme veshi yt ka nevoj
se veq shqipet e pergjakta flasin ralitet
qdo shqiptar mbi the ktu e gjan veten e vet

Sja kom inatin kerkuj se une i di afsit e mija
Te qimet e nanese dojn me marr qa mu ma fali perendia
ni shqipe fjalet e mija se e kom per te miren tane
i vetemi sedn qe me nal asht loti asaj nane 3x

Zef Beka - Loti I Nanes

Ehu nuk po kam deshir me kendue
po mashum du me u kallzu
me u kallzu nji histori
ne tiran u vjodh nji femi
ni vajz te vogel 8 vjeqare
e kan morr horrat per dore
me shami ja kan mbyll syte
o zoti i vraft e kan grabit

Ehu ka fillu Vajza tuj qa
po don rrugen per me pa
aman xhaxhi ku pom qoni
te luj me shoqe pse nuk m'lshoni
nuk din gjo nona per mu
tash po del per mem kerku
e kerkum nuk kam mem gjet
ou kam mem la mem vu me fejt

Ehu por vetures ja shtun shpejtsin
nuk po kan hiq dhimt per fmin
e kalun te gjith kufin
e kan shit ket fajz ne greqi
kur lekt ndor greket kan numru
kriminelet fort jan gezu
kthyn makinen per shipni
o britke vajza ne tok met shti

Ehu greku fort asht munu
kit vajz te vogel me pajtu
moll te freskta don me i dhan
gja spo don vajza me ngran
krejt pa prit e pa menu
vajza shkret n'spital asht shtru
shnosh e mir i kish bo nona
ou u mush 8 vjet pa marr gjilpona

Ehu ai doktor bre qoft mallku
që ka mujt me operu
meja pre likuren thika
raft me flejt mos e zbardht drita
mjeku veshken tuja hek
vajza shumte asht perpjek
bari gjumit se ka zan
o byrtet vajza kuku moj nane

Ehu plot 7 muj kjo vajz ne greqi
7 muj nana me lot ne sy
7 muj djelli pa bo drit
7 muj ankthi dit per dit
mas 7 mujsh nje dore troket
hapet dera shpejt e shpejt
nana vet kur e ka pa
o fillun bashk dyjat tuja qa

Ehu faqe faqe nan e bi
lotet e tyre val si shi
me fol nana nuk po munet
zemra saj disi nuk po i shkulet
afrohu pak moj drita e synit
ta shoh trupin rreze djellit
veshken tone sit t'kanë hek
o skan mem lan jo kur me vdek

Ehu kjo osht konga pra qe knova
Me zorë vargjet ja rreshtova
lot e saj skam me i harru
o sa her kongen kam me knu




Më Shumë Këngë Nga Xheta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet