A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Xeni - Nje Gote Raki (Raki E Shoke)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/12/2012

2012-12-25T22:40:13

-Non,dola me shokt me pi pak.
-Oh Zot! Ftohja djalit at raki.
-Oh t'lumtë goja, se e nxehtë s'pihet ajo virane. Tung!

Sa herë shkoj me shokt e mi, lutet nana në shtëpi.
Zot i madh ti jarabi, ftohja çunit at raki! (2X)

Zoti i madh lëvduar qoftë, që na fali ne kët botë.
Mos me pas raki e shokë , jeta duket krejt e kotë.
O mos me pas raki e shokë , jeta duket krejt e kotë...

Hej!

O moj nanë o shpirti im, pse don me ma hek rakinë,
po e piva me karar, mos ki frike se boj zarar! (2X)

Me nji got raki qan hallin, me nji got raki shun mallin,
për kurgjo s'bohesh merak, halleve u vej kapak. (2X)

Refreni:
Zoti i madh lëvduar qoftë, që na fali ne kët botë.
Mos me pas raki e shokë , jeta duket krejt e kotë.
O mos me pas raki e shokë, jeta duket krejt e kotë...

Hej!

O moj nanë o shpirti im, pse don me ma hek rakinë,
po e piva me karar, mos ki frike se boj zarar! (2X)

O moj nanë o shpirti im, pse don me ma hek rakinë,
po e piva me karar, mos ki frike se boj zarar. (2X)
Mos ki frikë se boj zarar!


Lyrics submited by Hana-gjakovarjaa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019