TEKSTESHQIP

Xhesika Polo
Eva Jam Unë
Lyrics

Cdo nate nje lutje mban emrin tend
Por jeta jote nuk varet prej saj
Eva nuk mundet nuk do te nxer mend
Dhe pse e di qe ska asnje faj

Ai skupton ai sdo tja dij
Qe buza jote dhe sot kullon gjak
Vertet e doje por sesht me ai
Kjo enderr e bukur u kthye ne makth

Nuk mund
Te mbyll syt tani
Ne qetsi eva jam une
Eva je ti

Ne zemer te gjith ne jemi njesoj
Por jeta e saj esht loje
Ne zemer te gjith ne
Jemi njesoj
Eva jam une
Eva je ti

Te gjithe e dine,por askush
Nuk ben gje
I mbyllin sytë dhe veshet
Cdo nate
Jane ata qe gjumi i ze
Duke degjuar
Renkimet e saj
Por kur nje dite
Eva sdo te jete me
Ne heshtje vitesh
e vetme do vdes
Te gjithe do vini
Te qani per te
Esht teper vone
Per te ndjer pendesë

Nuk mund te mbyll sytë
Te rri ne qeci
Eva jam un
Eva je ti

Ne zemer te gjith ne jemi njesoj
Por jeta e saj esht loje
Ne zemer te gjith ne
Jemi njesoj
Eva jam un
Eva je ti

Fshiji lotet
E pergjakur nga syte
Jeta eshte nje
Nuk ke nje te dyte
Vrapo ti sot shumë larg nga ai
Eva jam unë
Eva je ti

Ne zemer te gjith ne jemi njesoj
Por jeta e saj esht loje
Ne zemer te gjith ne
Jemi njesoj
Eva je ti

DËRGOI: