Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yll Limani - Najhere

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Najhere".
3. Video është e këngës "Najhere", por nuk këndohet nga Yll Limani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Yll Limani - Najhere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  474

Muzika & Teksti:

Yll Limani

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Produksioni:

Čekic

Produksioni:

Gezim Lazri

Komente

3 🔥

12/02/2016

2016-02-12T15:57:32+00:00

I kom majt sytë mshel për mos me t'pa tu ik
E kom majt kryt nalt edhe pse komt mu kane dridh
Jom munu me marrë frymë thell, edhe shpirtin me qetsu
E me t'lon me shku, e me t'lon me shku
e me t'lon me shku

Po nëse dhimbja vjen mirësevjen veç me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma herët qaq ma mirë, se nuk muj e s'po du
ditët njo ka njo mem shku tu menu per ty

REF:
Najher
Nëse muj unë me t'harru najher,
Nese muj unë zemrën prapë me qel,
e me dal dielli me ndriqu najher,
najher, e najher
Najher nëse malli për mu t'merr,
Dije dyrt e zemrës teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon at'her, najher, najher

E peshën e dashnis vet e kom majt n'krah, s'kom lyp prej teje kurrë kurgjo
E n'rrugën që je nis nuk o rruga e dashnis,
nuk ki me mrri kurrë fundin e saj
E nëse një ditë m'kujton, shpresoj që ka me kane për t'mirë
Mos meno për mu qysh jom

Po nëse dhimbja vjen mirësevjen veç me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma herët qaq ma mirë, se nuk muj e s'po du
ditët njo ka njo mem shku tu menu per ty

REF. x3:
Najher
Nëse muj unë me t'harru najher,
Nese muj unë zemrën prapë me qel,
e me dal dielli me ndriqu najher,
najher, e najher
Najher nëse malli për mu t'merr,
Dije dyrt e zemrës teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon at'her, najher, najher


Ky tekst u dërgua nga  niita_14r   Albafi23Akordet:

(Am)I kom majt syt mshel per mos me t'pa tu (G)ik
(Am)E kom majt kryt nalt edhe (Em)pse komt mu kane (Dm)dridh
(Am)Jom munu me marr frym thell, edhe shpirtin me (G)qetsu
(Am)E me t'lon me (Em)shku, e me t'lon me (Dm)shku...e me t'lon me (Am)shku

Po nese dhimbja (Dm)vjen miresevjen veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma (C)mire, se nuk (Dm)muj e spo du
ditet njo ka njo mem (C)shku tu menu per (Am)tyyyy.

REF: E (C)najher nese muj une me t'harru (Dm)najher, Nese muj une zemren prap me (C)qel, e me dal dielli me ndriqu (Dm)najher, (Am)najher,e najher
(C)Najher nese malli per mu t'merr, Dije dyrt e (Dm)zemres teme jon (C)qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon (Dm)at'her, (Am)najher, najheeeeer...

Kartolina (6)

16
15
18
3
3
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Yll Limani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet