Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zenel Doli, Shkelzen Jetishi & Shqipe Kastrati - Kadaldal Po Vjen Pleqnia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge E Hare"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shqipe Kastrati

Më Shumë Nga

Xeni (Shkelzen Jetishi)

08/02/2013

2013-02-08T11:42:51+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kadaldal Po Vjen Pleqnia" kënduar nga Zenel Doli, Shkelzen Jetishi & Shqipe Kastrati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zenel Doli, Shkelzen Jetishi & Shqipe Kastrati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kenge Gjakovare. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kadaldal po vjen pleqnia
I: M’i kjanë hallet çiftelia. :I
Ka nisë gishtat s’po m’punojnë
Edhe zani mirë s’po m’shkon.
Trupi jam kurr s’u bo rahat
Tuj këndu’ n’qytet e n’fshat.
Kur unë isha n’ditë ma t’mira
Mall e kishin me m’pa te shpija.
Unë këtë kangë qi po kndoj’ ma i pari
Ka me i ra n’mend çdo kangtari.Më Shumë Këngë Nga Zenel Doli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet