Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Zina Zdrava - Lule Molle, Lule Ftua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/1980

1980-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Tonin Harapi

Teksti:

Vasil Dede

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në RtshKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lule Molle, Lule Ftua" kënduar nga Zina Zdrava.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatma Zyberi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lule molle, lule ftua
ti më do, unë të dua
zëri yt më rrjedh moj zemër
si një krua

zëri yt më rrjedh moj zemër
si një krua

moj me ty do rend agimit
mes pranverës, mes blerimit

do mbjell ëndrra, do mbjell këngë
do mbjell lule mes gëzimit (x2)

moj me ty do rend pas reve,
moj me ty do rend trasheve
krah për krah një trup i vetëm
tak në punë e tak në jetë

do mbjell ëndrra, do mbjell këngë
do mbjell lule mes gëzimit (x2)

lule molle, lule ftua
ti më do dhe unë të dua
më jep zjarr, e prush
e flatra, krahë mua

unë me ty do rend agimit
mes pranverës mes blerimit

do mbjell ëndrra, do mbjell këngë
do mbjell lule mes gëzimit (x2)
moj me ty do rend pas reve,
moj me ty do rend trasheve
krah për krah një trup i vetëm
tak në punë e tak në jetë

do mbjell ëndrra, do mbjell këngë
do mbjell lule mes gëzimit (x2)Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet