Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Sherbelo (Feat. Redon Makashi, Evis Mulaj & Eranda Libohova)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Djal'i kumbarës ka ardh me bujt',
Baba na i çiti mez'e raki,
Po hiç potirin nuk e ka lujt,
S'po don me pi.

Ndoshta asht' lodhun dhe don me fjet,
E urdhron baba çikën me shtru,
Kur u shtri djali me jorgan t'vet',
Çika e ka mblu.

Kërciti dhamt' djalosh'i ri,
Por nuk ofshani e s'bani za,
Se'e shkeli vajza s'u ba çudi,
Ajo s'e pa.

Por kalun ditët djalit të mjer',
Në thell'si t'zemrës iu ngul nji gjemb,
Këmba që shkeli vajza at'her',
Përs'ri i dhemb.

Por, hej, e shumja si nuk shikoi,
U skuq voglushja, u ba ftyr'gjak,
Se kambën djalit, teksa kaloi,
Ja shkeli pak.

Por, hej, e shumja si nuk shikoi,
U skuq voglushja, u ba ftyr'gjak,
Se kambën djalit, teksa kaloi,
Ja shkeli pak.

Eja, eja zemër moj,
Ban' me sy e fol me goj',
Shkruje këngën si don ti,
Un' e knoj me çifteli.

Eja, eja moj hyjni,
E të bajm' dashuri,
Shkruje rokun ti me dor',
Un' t'i çoj 100 dasmor'.

Sherbelo, sherbelo,
O të marrsha t'keqen-o,
Eni shok' ne bashk' të rrim',
Të kënojm' për dashurin'.

Sherbelo, sherbelo,
O ta marrsha t'keqen-o,
Eni shoqe bashk' të rrim',
Të kënojm' për dashurin'.

Eja, eja zemër moj,
Ban' me sy e fol me goj',
Shkruje kangën si don ti,
Un' e knoj me çifteli.

Eja, eja moj hyjri,
E të bajm' dashuri,
Shkruje rokun ti me dor',
Un' t'i çoj 100 dasmor'.

Sherbelo, sherbelo...

Sherbelo, sherbelo,
O të marrsha t'keqen-o,
Eni shok' ne bashk' të rrim',
Të kënojm' për dashurin'.

Sherbelo, sherbelo,
O ta marrsha t'keqen-o,
Eni shoqe bashk' të rrim',
Të kënojm' për dashurin'.

Sherbelo, sherbelo,
Sherbelo, sherbelo,
Eni shok' ne bashk' të rrim',
Të kënojm' për dashurin'.

Sherbelo, sherbelo,
Sherbelo, sherbelo,
Eni shok' ne bashk' të rrim',
Të kënojm' për dashurin'.


Ky tekst u dërgua nga  anton   LRamadani

Aleksandër Gjoka - Sherbelo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sherbelo".
3. Video është e këngës "Sherbelo", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0