Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Nuk Mjafton Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Dashurise ia kushtuam ne jeten
Dhe gjithmon ate e kerkojme
E sa here ne kujtojme se e gjetem
Por gabojme

Nuk mjafton si i cmendur te vuash
Dhe as lot qe ndrisin ne sy
Nuk mjafton qe vetem ti te duash
Por kekon te te duan edhe ty

Ref:
Ti sme do por un te dua
Ndodh ne dashuri
Jemi bashke por jam e huaj Fjalet skane rendesi
Un te flas dhe ti m'pergjigjesh Por nuk me degjon
Perseris un te dua te dua
Ti fluturon
Se ti e di
Zemra vetem jo
Smund te kendoje
Mos me thuaj jo
Mos me thuaj jo
Dua te urrej
Zemra me thete
Jo jo jo jo
Zemra vetem jo
Smund te kendoje
Mos me thuaj jo
Mos me thuaj jo
Dua te urrej
Zemra vetem prap te do
Jo jo jo

Te gjithe yjet e qiellit do te Jepja do te falja me gjithe Dashuri do te falje per mua nga Vetja gjithcka e di
Do me mbysja me puthjet e tua Nga gezimi mes puthjesh te qaj Per sa kohe un te dua te dua Dashuria ka rrugen e saj

Ref:
Ti sme do por un te dua
Ndodh ne dashuri
Jemi bashke por jam e huaj Fjalet skane rendesi
Un te flas dhe ti m'pergjigjesh Por nuk me degjon
Perseris un te dua te dua
Ti fluturon
Se ti e di
Zemra vetem jo
Smund te kendoje
Mos me thuaj jo
Mos me thuaj jo
Dua te urrej
Zemra me thete
Jo jo jo jo
Zemra vetem jo
Smund te kendoje
Mos me thuaj jo
Mos me thuaj jo
Dua te urrej
Zemra vetem prap te do
Jo jo jo

Ky tekst u dërgua nga ***nushi***Publikimi: 01/12/1998
Muzika: Flamur Shehu
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0


Aurela Gaçe - Nuk Mjafton
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Mjafton".
3. Video është e këngës "Nuk Mjafton", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.