Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Bilbilat E Mushtishtit - Molla Mollalie  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Motrat Mustafa

Më Shumë Nga

Shkurte Fejza

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Mushtishtit"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Molla Mollalie" kënduar nga Bilbilat E Mushtishtit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nazife Bunjaku - Molla Mollalie

Molla molla lie
Vetllen gajtanlie
Molle ku ma gjete bashin e djalit

Molla molla lie
Vetllen gajtanlie
Molle ku ma gjete bashin e djalit

Atje ner nji hije
Tuj ra qiftelise
Atje e gjeta bashin e djalit

Atje ner nje hije
Tuj ra qiftelise
Atje e gjeta bashin e djalit


Molla molla lie
Vetllen gajtanlie
Molle ku ma gjete bashin e djalit

Molla molla lie
Vetllen gajtanlie
Molle ku ma gjete bashin e djalit

Atje ner nji koder
Tuj lujt me loder
Atje e gjeta bashin e djalit

Atje ner nji koder
Tuj lujt me loder
Atje e gjeta bashin e djalit

Bajramali Idrizi - Molla Mollalie

molla mollalieme vetllen gajtanlie mollo ku e gjete pashin e djalit ooo,
atje ne nje koder ee tuj m'i lujt me loder ee atje gjeta pashin e djalit oo (2x)

molla mollalieme vetllen gajtanlie mollo ku e gjete pashin e djalit ooo,
atje kerkon fisene tuj ra qiftelisene atje gjeta pashin e djalit ooo

atje ne nje koder ee tuj m'i lujt me loder ee atje gjeta pashin e djalit oo (2x)

hajde Tetovare hajde hy ne valle, ne valle lule ne valle (2x)
kur ma lujshe doren heshove Tetoven ne valle lule ne valle (2x)
Më Shumë Këngë Nga Bilbilat E Mushtishtit:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet