TEKSTESHQIP

David Dreshaj
Sonte
Lyrics
(Feat. Skerdi)

Edhe sonte ti ke dal me shoqe,
Po e pin at goten per me harru,
Te mungon ai djali qe donse ta ka thy zemren e te ka tradhtu,

E tka tradhtu me at vajzen vajzen, vajzen,
Qe nuk esht as ma e mir se ti,
Ty nuk tka nxan gjumi naten naten,
Tu menu qysh ta ka bo ai,

Tash i ke thirr qikat tua i ke thirr,
Edhe lotet ti kan fshi edhe gishtat ti kan ly,
Ta kan sjell fustaneri ate qe ty t'rrin me mir,
Edhe floket ti kan kreh edhe buzet ti kan ly,

Nate e gjate me dhimbje vaji ka mu kon per ty,
Edhe tjetra nate dhe tjetra dite sa ki me kalu,

Edhe sonte ti ke dal me shoqe,
Po e pin at goten per me harru,
Te mungon ai djali qe donse ta ka thy zemren e te ka tradhtu,

I pate tho o o on,
Mos me lendo,
E kejt aj ca ka bo o o ooo,
Per tjetren tka lon x2,

Si engjell e bukur por shpirtin demon,
Zemra e ftofte prej akllit me shikon,
Ti je si hena, kur fshihesh sa here me mungon,
Rane petalet e luleve kur me tjetrin po shkon,

Prap un ty tu luta, qe mua te me thuash te dua pran un te dua,
Prap un ty tu luta, qe mua te me thuash te dua pran un te dua,

Per ty sonte pe pi ket gote, gjysma me raki, gjysma e mbushur lot, kto fjale nuk po du mi ndi njeri krejt e kan zemren e frofte zdi kujna mi besu sot,

It doesn't matter,
Se ajo e gjen ni tjeter,
Dhe pse zemren e ka hekur right now,

Ka met dasht ama jo mo si e verber,
Ajo tani njeri tjeter esht bo,
Sonte ka me dal siper permbi ta - ka edhe pse me lot ne sy,
Trupi saj hot edhe floket e gjata jo si ajo nuk ka dy,

Edhe sonte ti ke dal me shoqe,
Po e pin at goten per me harru,
Te mungon ai djali qe donse ta ka thy zemren e te ka tradhtu,

( Solo guitar play part strings electric... ),

E ti mpate tho o on on,
Mos me lendo,
E kejt un ca kam bo o o o per tjetren tkam lon - oun,
E ti mpate tho o on,
Mos me lendo,
E kejt un ca kam bo o o o per tjetren tkam lon - on,
Sorry baby.
INFO
Për të rritur aspektin kreativ, projekti lansohet tek shikuesit i plotësuar me shije edhe me një videoklip muzikor, për produksionin e të cilit u përkujdes Smartmotion Films. Ky videoklip u publikua më 9 Maj 2024. Autorë të muzikës janë J Gashi, David Dreshaj & EngliVersal, autorë të tekstit rezultojnë të jenë J Gashi & David Dreshaj, arranzhimi dhe produksioni është shkruar nga EngliVersal, ndërsa bazën instrumentale e shkroi J Gashi.