Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Çmendem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  72Edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
ndoshta dhimbja do pushoj
do't pushoj ne boten tjeter
dikur do ta dua dike
por asnjeher si dike dikur
at qe zoti sma dha
nga njerezit se kerkoj kure

do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

Ref. 2x
E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

Do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

Ref. 2x
E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

kur shkoj me shpresen jetoj, kur shkoj...


Ky tekst u dërgua nga Liridona


Akordet:

Hm------------A
edhe sonte jetoj me plagen e vjeter

Em-----------G
ndoshta dhimbja do pushoj

--------------F#m
do't pushoj ne boten tjeter

-----Hm
dikur do ta dua dike

A-
por asnjeher si dike dikur

Em
at qe zoti sma dha

G-----------------Hm
nga njerezit se kerkoj kureBridge:

G--------A--------Hm
do te pres si heren e pare

G-------A--------Hm
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare

G-------A-------Hm
nese vdes heshtja do te flas

F#m
kur shkoj dhe shikimet treten

Em----G------Hm
dhe ne tek ti mbetenChorus:

---E5--(F#5)----G5--------D5
e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra

-------------A5-----H5
dhe mundohem ti tregoj se cmendem

---(C#5)----D5-------A5
ne kete bote te verber cmendem

-------G5---F#5--E5
qe sjam dikush tjeter


F#5-E5-F#----E5-( F#5)---G5------D5
e kerkoj_______ nje qe ndarja e ka vra

-------------A5-----H5
dhe mundohem ti tregoj se cmendem

---(C#5)---D5---------A5
ne kete bote te verber cmendem

------G5----F#5---E5
qe sjam dikush tjeter

D5
huu uuu shkooElita 5
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2007
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Elita 5 - Çmendem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çmendem".
3. Video është e këngës "Çmendem", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 2