Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Degjo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  167

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
Dëëëgjo.

***
Ti kur flet shtirresh s’e nuk di
Une ta njoh djall’zinë që ke në sy
Ti vazhdoo vazhdoo aktroo
E ndjeeej ç’faar do!

Bëhesh e pafajshme intrigon sa ke mund’si
Harron se po më humb dhe vazhdon t’i përsëri
Ndalem them o bootë e kootë
HIPOKRIT gjithandej edhe sot
HAPI VESHËT TI

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur n'fund do të gjykoj!

****
Nuk të ndal planet nuk t’i prish
Ti vazhdoobëën atë’ që di
N’sy më sheh gënjen – aktron
E ndjeeej ç’faar do!

Pozon pas imazhit që se njeh as nuk e di
E kuptoj ësht’ mashtrim roli yt’ më i ri
E prap them o bootë e kootë
HIPOKRIT gjithandej edhe sot.
HAPI VESHËT TI

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoooooooj!

****
Uuu...

Tani gjërat peshohen dhe ti pret një vendim
Si fajtore e heshtur lotin zgjedh rëfim
Rrenat moren fund të vërtetën e di
Andaj po të luuuusss…

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoj!

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoooooj.!


Elita 5 - Degjo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Degjo".
3. Video është e këngës "Degjo", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 1