Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda & Josif Gjipali - Na Lini Të Jetojmë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

Më kot unë pyes pse nuk erdhe përsëri
Kush ti ndali hapat, kush të tha "Mos ik!"
Një lajm i ditës si një krismë trëmb çdo shpirt
Bëhet zog plagosur
Zemër e vrarë në pritë

Çdo dashuri që të jetojë do ngrohtësi
Dhe toka s'rron pa diellin lart, pa kaltërsinë
Kudo të jesh o moshatar i vendit tim
Kush vallë si ne do dashurinë

REF:
E duam jetën ndaj na lini të jetojmë
O mik, o vëlla pak qetësi për shpirtin tonë
E shtrenjta ime ti këtë mbrëmje mos mungo
I kam harruar përkëdheljet mos harro

Çdo dashuri që të jetojë do ngrohtësi
Dhe toka s'rron pa diellin lart, pa kaltërsinë
Kudo të jesh o moshatar i vendit tim
Kush vallë si ne do dashurinë

REF 2x:
E duam jetën ndaj na lini të jetojmë
O mik, o vëlla pak qetësi për shpirtin tonë
E shtrenjta ime ti këtë mbrëmje mos mungo
I kam harruar përkëdheljet mos harro


Ky tekst u dërgua nga Askushius_dk


Akordet:

Am F C G
Me kot une pyes pse nuk erdhe perseri
Am F C E
Kush ti ndali hapat, kush te tha "Mos ik!"
Am F C G
Nje lajm i dites si nje krisme tremb cdo shpirt
Am F
Behet zog i plagosur
C E
Zemer e vrare ne prite

Am F G C
cdo dashuri qe te jetoje do ngrohtesi
Am F C E
Dhe toka srron pa diellin lart, pa kaltersine
Am F G C
Kudo te jesh o moshatar i vendit tim
Am F E E
Kush valle si ne do dashurine

Am F G Am
E duam jeten ndaj na lini te jetojme
Am F C E
O mik, o vella pak qetesi per shpirtin tone
Am F G Am
E shtrenjta ime ti kete mbremje mos mungo
Am F C E
I kam harruar perkedheljet mos harro.


Nuk kemi video për këtë këngë.
Elton Deda & Josif Gjipali - Na Lini Të Jetojmë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Lini Të Jetojmë".
3. Video është e këngës "Na Lini Të Jetojmë", por nuk këndohet nga Elton Deda & Josif Gjipali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

12
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elton Deda:


Komente 0