Audio

Top 200

Elvana Gjata - Ku Jeton Dashuria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  113

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/11/2007

2007-11-23T00:00:00

Këngë e albumit:

"Afer Dhe Larg"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2007


Zonje e dashur,
sot jam plakur e as,
as 25 ende si kam..
Zonje e huaj,
gjuaj para jush krenarine,
këta lot me rrin duet me merzine,
kam frik kur e tija s'jam..!

REF..
Ku jeton dashuria ime,
dashuria e jetes sime
Ku jeton, ku jeton uoo
Si kemishen e tij te vjeter
ai me zhveshi me vajzen tjeter
tani jeton hoooon

Fati krisur,
dukem e krisuur
por dua pran derës së tij të shtrihem taniii
Le t'më shohin,,
Le t'më njohin,
nga turpi i zi nuk vdes njerii
dua të jem pran tij...

REF..
Ku jeton dashuria ime,
dashuria e jetës sime
Ku jeton, ku jetoo ooon,
ku je sooo ooot
Si kemishën e tij të vjetër
ai me zhveshi me vajzën tjetër
tani jetooooonoooon

Zonje e dashur,
dua t`jem e matur,
por buza me dridhet
Se kam të leht hera e par kerkoj,
kerkoj rrugen e shpreses,
numrin e baneses,
jee ti shpetimtarja ime sooooot ,
shpetimtarja ime sooot
me duhet ta takoj.

REF..
Ku jeton dashuria ime,
dashuria e jetës sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemishën e tij të vjetër
ai më zhveshi me vajzën tjetër
tani jeton HUO HUO HUOONN!!!


Ky tekst u dërgua nga MarigonaKartolina (1)

2019-01-21 15:12:36
Ku jeton dashuria ime?
Dashuria e jetës sime
Ku jeton? Ku jeton?
Si këmishën e tij të vjetër
Ai më zhveshi
Me vajzën tjetër tani jeton

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:

Më Shumë...