A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Festojme


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2018

2018-02-09T10:16:58

Music & Lyrics:

Pirro Çako

Arrangement:

Darko Dimitrov

Song from the album:

"3"


Sot miq unë ju kam ftuar
Në shtëpinë time
Të pimë për të festuar
Ditën e lindjes time

Bëj sikur po gëzoj
Bëj sikur po jetoj
Por brenda zemrën time
Po e çjerr me thonj
Bëj sikur të harroj
Bëj sikur po këndoj
Me zërin tim unë veten po helmoj

Të gjithë sot po festojnë
Po asnjeri nuk di se po mbaroj
Po mbaron ky shpirti im
çdo ditë, çdo ditë
Prej ditës që ke ik
(x2)

E keni zbukuruar
Sot mbrëmjen time
Me shpirt duke uruar
Për vitet që do të vijnë

Bëj sikur po gëzoj
Bëj sikur po jetoj
Por brenda zemrën time
Po e çjerr me thonj
Bëj sikur të harroj
Bëj sikur po këndoj
Me zërin tim unë veten po helmoj

Të gjithë sot po festojnë
Asnjeri nuk di se po mbaroj
Po mbaron ky shpirti im
çdo ditë, çdo ditë
Prej ditës që ke ik

Të gjithë sot po festojnë
Asnjeri nuk di se po mbaroj
Po mbaron ky shpirti im
çdo ditë, kam frikë
Të mbetem vet’, kam frikë

Po mbaron ky shpirti im
Çdo ditë, çdo ditë
Prej ditës që ke ik


Lyrics submited by  TonnidasChords

e———
Sot miq unë ju kam ftuar
H7——
Në shtëpinë time
——-
Të pimë për të festuar
H7———. e
Ditën e lindjes time
e a
Bëj sikur po gëzoj
H7. e
Bëj sikur po jetoj
e. a
Por brenda zemrën time
H7. e
Po e çjerr me thonj
e. a
Bëj sikur të harroj
H7. e.
Bëj sikur po këndoj
e. a. H7. e
Me zërin tim unë veten po helmoj
e. E. a
Të gjithë sot po festojnë
H7. e.
Po asnjeri nuk di se po mbaroj
e. a
Po mbaron ky shpirti im
H7
çdo ditë, çdo ditë
e. E
Prej ditës që ke ik
(x2)

e-Cards (2)

U krijua nga ANA 2018-07-21 18:18:24
Bëj sikur po gëzoj
Bëj sikur po jetoj
Por brenda zemrën time
Po e çjerr me thonj
Bëj sikur të harroj
U krijua nga joana 2018-02-13 19:48:06
Të gjithë sot po festojnë
Po asnjeri nuk di se po mbaroj
Po mbaron ky shpirti im
çdo ditë, çdo ditë
Prej ditës që ke ik

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019