A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ema Qazimi - Krenari E Brezave


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1981

1981-12-01T00:00:00

Muzika:

Feim Ibrahimi

Teksti:

Gjokë Beci

Pjesëmarrëse në

Festivali i 20-të në RTSH


Shkon mbi ujvarat e bardha Shqiponja
Njerezit e punes ndien prane
Njerezit qe rriten cdo dite nga Partia
Vrullin e shqipeve kane!

Ne, si qerpiket rreth drites se syrit,
Jemi gjithmone rreth saj,
Jeten e ngrejme te paster e te bukur,
Vendin lulezojme ne cdo skaj.

Kur flet partia merr zemra force te re,
Drite e saj eshte drite e viteve,
Gjithe Shqiperia thur kenge pambarim,
Ti je krenari e brezave. (2x)

Ja, vijme nga puna te qeshur ne vatrat,
Foshnjat me gaz ledhatojme,
Ne shikojme te sotmen e ndritur,
Te ardhmen e bukur ndertojme.

Ne, si qerpiket rreth drites se syrit,
Jemi gjithmone rreth saj,
Jeten e ngrejme te paster e te bukur,
Vendin lulezojme ne cdo skaj.

Kur flet partia merr zemra force te re,
Drita e saj eshte drite e viteve,
Gjithe Shqiperia thur kenge pambarim,
Ti je krenari e brezave. (2x)


Ky tekst u dërgua nga Stefan Kohl
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019