TEKSTESHQIP

Eralda Jashari
Merre Zemrën Tem
Lyrics

''Merre zemren tem
Po ta fali po ta fali
Kurr dashnin o jet nuk e ndali
Per ty nuk e ndali

A e din o shpirt çka eshte dashnia
Pse po lun me keto ndjenjat e mia
Vec njehere provo zemra jem
me hy n‘trupin tem

Atehere ke me pa sa te dua
E do ta kuptosh sa vlen per mua
Provoje njehere njehere ne jete
Dashnin e vertet

''Merre zemren tem po ta fali
Po ta fali,po ta fali,po ta fali
Kurr dashnin o jet
nuk e ndali per ty nuk e ndali

||
Ti nuk e kupton dashnin e zemres
Ti nuk e kupton shpirtin e femres
Me hy vec njehere nen kete lekure
S'me kishe lendu Kurre

Atehere ke me pa sa te dua
E do ta kuptosh sa vlen per mua
Provoje njehere njehere ne jete
Dashnin e vertet
INFO
Ky produkt muzikor prezantohet në tregun e gjerë të muzikës këndshëm me një klip muzikor, për të cilin është përkujdesur Urban Graphics. Ky videoklip u publikua më 9 Shtator 2023. Kompozitori i këngës dhe arranzhues i muzikës rezulton të jetë Nexhat Mujovi (Wirusi), teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Kreshnik Avdiu.