A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gentian Gojani - Syzeza


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/03/2009

2009-03-25T15:36:50

Music:

Armend Rexhepagiqi

Lyrics:

Aida Baraku

Arrangement:

Florent Boshnjaku


Sot po mbushet kupa sot
Nuk mund te jem me ty
Syzeza thot..
Para syve terr i plot
E jeta thon
Si do vazhdon..?

Shoket po gezohen
Dashuritë festohen
Shkembin un n'kre se kam
Qielli le t'terbohet
Bota le t'rrenohet
Lypes dashurie jam...

E ne vdeksha pa e par'
Ne ndergjegje o le ta shenoj
2x:T'duhet dashuria me shume se liria,
Kur syzezen ta ndaloj...

Hej na, na na na hej na, na na na hej na, na na na naa.SYZEZA
Hej na, na na na hej na, na na na hej na, na na na naa.

Deren une ia putha sot,
Por eshte e kote sma hapen dot
Qe syzezen ta harroj a ta kerkoj, une nuk premtoj.

Vashat zbukurohen
djemat po martohen
Nen dritare bari qan
Nuk ka fjale te urta
Per zemra te ngurta
t"kqinjte e botes pse na ndan?

E ne vdeksha pa e par'
Ne ndergjegje o le ta shenoj
2x:T'duhet dashuria me shume se liria,
Kur syzezen ta ndaloj...

Hej na, na na na hej na, na na na hej na, na na na naa.SYZEZA
Hej na, na na na hej na, na na na hej na, na na na naa.

Vashat zbukurohen
djemat po martohen
Nen dritare bari qan
Nuk ka fjale te urta
Per zemra te ngurta
t"kqinjte e botes pse na ndan?

E ne vdeksha pa e par'
Ne ndergjegje o le ta shenoj
2x:Duhet dashuria me shume se liria,
Kur syzezen ta ndaloj...


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019