Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Çela & Mimoza Dhamo - Mes Dashurive Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Mbaj në dorë fotografinë
I menduar rri
Të shikoj e s'më vjen gjumë
Unë bisedoj me ty

Me ngadalë të puth pa reshtur
Të dua të them!
Por ti më vështron e heshtur
Përgjigje s'më kthen

Por fotografia,jo nuk flet o djalë
Se vjen vetë dashuria
Si deti me valë

Dhe mos e ndal ti sot gëzimin
Le të bëhet det.
Se ky qiell lumturie
Veç ne na përket

Si dy zogj që fluturojnë
Në mes dashurive
Njëri tjetrin e kërkojnë
Si yje që vezullojnë
Në mes kaltërsive
Pranë e pranë sot qëndrojnë

(2 herë)
Si ylber shpalos atdheun
Mijëra rrugë që na bashkojnë
Të gjitha stinët ne na nderojnë

(2 herë)
Koha jonë e rrallë
Çel për ne ngahera
Në një vit 4 pranvera

(Përsëritet nga fillimi)

Porsi lulet ne dhe ëndrrat
Çelim,lulëzojmë
Dhe jetën tonë e zbukurojmë


Ky tekst u dërgua nga  Sonila   iviboy2001

Gëzim Çela & Mimoza Dhamo - Mes Dashurive
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Dashurive".
3. Video është e këngës "Mes Dashurive", por nuk këndohet nga Gëzim Çela & Mimoza Dhamo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Çela:


Komente 0