Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjira - Deja Vu (Feat. Argjentina Ramosaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  396

Gjira
....................................................
Me dy shoqe unë dola me pi kola
Rastësisht unë ty t'takova
A t'kujtohet a po e din kush jam
Para katër vitesh m'thojshe number one
Dhe ne u ndamë ishim pa pjekë
Isha pa prekë dhe ti shumë shpejt e ke vërejt
First love tani s'të kam ty para meje
Gjithë këto vite s'me hoqe prej kreje
....................................................

Ref;2x Argjentina
....................................................
Déjà vu Déjà vu
Dua të kem prapë
Dua te jem me ty
Ta provojmë edhe një herë
Dhe te shohim si po del
Se nuk mundem unë pa ty
....................................................

Gjira
....................................................
Kesh në një lidhje qe s'pat zgjidhje
Rrugë pa rrugëdalje
Veten e mashtrova me njifarë budalle
Kapi plaçkat baju se sytë s'du me ti pa
Pishman ti i ke ra
Po m'vyen një pushkë me t'vra
....................................................

Argjentina
....................................................
Po tani t'kom përball
dhe po m'mungon çdo fjalë
Deja vu po m'doket si me t'pa më parë
....................................................

Gjira
....................................................
Pom kujtohet kur mke thon kurre mos u merzit
Dashuria e vertet kur ska met ik
Dhe ne u ndamë ishim pa pjekë
Isha pa prekë dhe ti shumë shpejt e ki vërejt
First love tani s'të kam ty para meje
Gjithë këto vite s'me u hoqe prej kreje
....................................................

Ref;2x Argjentina
....................................................
Déjà vu Déjà vu
Dua të kem prapë
Dua te jem me ty
Ta provojmë edhe një herë
Dhe te shohim si po del
Se nuk mundem unë pa ty
....................................................

Argjentina
....................................................
E kam dit qe dikur vjen kjo ditë
Po prapë nuk muj me të thanë që të kam pritë
S'është kanë koha për ne mosha e re
Ma s'ka me qen e njëjtë
Ti ke ndryshu, unë kam ndryshu 2x
Tregomë çka po thu
Edhe një herë me provu
....................................................

Ref;2x Argjentina
....................................................
Déjà vu Déjà vu
Dua të kem prapë
Dua te jem me ty
Ta provojmë edhe një herë
Dhe te shohim si po del
Se nuk mundem unë pa ty
....................................................
Déjà vu, Déjà vu,
Ta provojmë edhe një herë
dhe te shohim si po del
Se nuk mundem unë pa ty


Ky tekst u dërgua nga Drenka   GazmendGjira
Featuring: Argjentina Ramosaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/05/2014
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 14
Festivali: Zhurma Show 2014
Teksti: Albulena Kajtazi & Gjira
Video Produksioni: Pinkmoon Creative


Gjira - Deja Vu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deja Vu".
3. Video është e këngës "Deja Vu", por nuk këndohet nga Gjira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjira:


Komente 22