A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Gold AG - Në Shtëpinë Tënde  (Feat. Kreshnik Avdiu)


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  102

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/06/2015

2015-06-18T12:00:10

Featuring

Kreshnik Avdiu

Music & Lyrics:

Gold AG

Arrangement:

Florent Boshnjaku

Video Production:

MProduction

Song from the album:

"Armikut Si Përulet"


Eshte nje vend i shejt i ZOTIT
Ku gjith njerzit shkojn e vin
Kerkojn falje tek ALLAHU
Dora lotin po e fshin
Kur te pash moj QABE e bukur
S'munda te them as nje fjal
Ngrita dy duart nga qielli
Lutem ZOTIT te me fal.

REF:1
Jam në shtepin tende ZOT
lum qe pata fatin
Mos me kthe duar that kur t'mbaroj arafatin
Ma pastro zemren time beje ujè zemzemin
Ma mundso edhe njèher t'vi perreth haremit

Motra e vllazer baj tavafin
Zemra gezohet syri qan
Na i fal ZOT gjynahet tona na fal ZOT ti prindet tan
Me miljona njerz nga bota ktu vin e t'bejm adhurim
Je i vetmi o ALLAH n'ket ISLAM ne gjejm shpetim
Rruges keqe ju largova,nfjalet e tua un jam bind
Me kthe te paster sikur loti, sikur nana qe mka lind
Cojm Selame Salavate MUHAMEDIT A.S , Spari her njet e shijova ktu ta pres tmadhin BAJRAM

REF X2:
Jam në shtepin tende ZOT
lum qe pata fatin
Mos me kthe duar that kur t'mabroj arafatin
Ma pastro zemren time beje ujè zemzemin
Ma munso edhe njeher t'vi per rreth haremit.


Lyrics submited by Çliresa Ag
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019