Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG & Afërdita Demaku - Lutja E Nanës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Eh moj jetë po sa shumë që m’ke lodh
Shyqyr që se dim kurr nesër se cka ndodh
Koha ka ndryshu a e ke pa qysh po thojm
Koha ska faj se na vet kohën e bojm
Sa dashni pat n’at shpi kur kem kejt familja
Skena pas shum po prap u boke zgjidhja
Lamtumira e nanës te dyrt e oborrit
Osht plaga ma e madhe midis krahnorit
E ktu n’gurbet asni dit nuk e sheh
Trupi t’rrin ktu po mendja atje
E shumë herë ndodh telefoni kur bjen
Sa gzona edhe thom mos ka ndodh najsen
E ju nuk e dini sa i idht osht ky mërgim
Dikuj i doket mjalt po neve pelim
Se pasha Zotin krejt botën me ma dhanë
As me erën tande nuk e kisha ndrru oj nanë.

Ref:
Lutem për ty kur shkon e kur vjen
Ishallah mrrin mirë oh mor djali jem
Nanën me djal kur e ndan gurbeti
O ni pjes të zemrës po ma merr me veti.

Strofa:
Pasuria e botës nuk mduhet asgja
Se po më djeg malli ftyrën me ta pa
Mirupafshim djal më mbyti kjo fjal
A beson që zemra bir o po don me mdal.

Ah aeroport ti je vend për qarje
Ku lotët m’pikojnë n’takim edhe n’ndarje
Cka po ndodh me mu shpesh e pys veten
Se erdha për pak e meta ton jetën
E jeta jon o vlla hiq nuk osht let
Nuk munesh me besu kurr pa e provu vet
E shumkujna duhesh me i kesh edhe prej zorit
E malli t’merr edhe për gurt e oborrit
Dal tu lind dielli e kthena tu dal hana
Nuk m’mer gjumi kurr pa e dit qysh o nana
Jena bo si ai zogu që i mban dy fole
Njanën nshtegtim e tjetrën n’atdhe
E një porosi prej zemre ja kisha dhon gjithkuj
Ma mire Dimri n’atdhe se Pranvera n’dhe t’huj
Sa her e keqja e rreziku mka zanë
Ajo që mka pshtu osht lutja jote oj nanë

Ref :
Lutem për ty kur shkon e kur vjen
Ishallah mrrin mirë oh mor djali jem
Nanën me djal kur e ndan gurbeti
O ni pjes të zemrës po ma merr me veti.


Ky tekst u dërgua nga Arian Agushi (Gold AG & Endi)Gold AG & Aferdita Demaku
Publikimi: 10/12/2021
Muzika: Gold AG & Florent Boshnjaku
Teksti: Gold AG
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: MProduction


Gold AG & Afërdita Demaku - Lutja E Nanës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lutja E Nanës".
3. Video është e këngës "Lutja E Nanës", por nuk këndohet nga Gold AG & Afërdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0